Lekkoatletyczne nadzieje AZS-u UWM Olsztyn!

Anastazja Kuś (rocznik 2007), Mateusz Kazimierczyk (2006) i Aleksandra Lis (2004) to lekkoatletyczne talenty KS AZS UWM Olsztyn. Wspólnie z nieco starszym kolegą Kacprem Lewalskim wywalczyli w Toruniu złoty medal Halowych Mistrzostw Polski w biegu sztafet mieszanych. A swoich planach opowiedzieli w studiu Radia UWM FM.

Sztafeta mieszana KS AZS UWM Olsztyn na dystansie 4×400 metrów wywalczyła 18 lutego złoty medal Halowych Mistrzostw Polski! Mateusz Kazimierczyk, Aleksandra Lis, Kacper Lewalski i Anastazja Kuś wygrali bieg z czasem 3:27.30, wyprzedzając reprezentantów KS AZS AWF Wrocław i KS AZS AWF Kraków. Do Olsztyna przywieźli złote medale!

„Wciąż te emocje są w nas. Mimo, że byliśmy pewni siebie – tego, że każdego z nas stać na dobry występ w sztafecie – to złoto to dla nas wielka radość i też zaskoczenie. Bardzo się cieszymy, że przywieźliśmy złoty medal do Olsztyna” – mówi Ola Lis. A jej młodsza koleżanka klubowa Anastazja Kuś dodaje: „Było to zaskoczenie. Wiedzieliśmy, że mamy mocną sztafetę, ale składała się ona z samych juniorów, juniorów młodszych i U23. Nie mieliśmy żadnego seniora w składzie. Inne sztafety też były mocne. Mieliśmy ambicję na medal, ale tego złotego się nie spodziewaliśmy.”

Jakie mają plany na dalszą część sezonu? Z Anastazją Kuś, Mateuszem Kazimierczykiem i Aleksandrą Lis spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!