Lider okazał się za mocny

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli liderowi PlusLigi, Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Marcin Janusz.

Piątkowy mecz w Kędzierzynie-Koźlu poprowadził Marcin Mierzejewski. Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn starcie rozpoczęła w składzie: Jan Firlej na rozegraniu, Mateusz Poręba i Taylor Averill na środku, Robbert Andringa z TJ DeFalco na przyjęciu, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie będą miło wspominać wyprawy do Kędzierzyna-Koźla. W spotkaniu trwającym 76 minut lepsi okazali się aktualni liderzy PlusLigi – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0. Akademicy z Kortowa najbardziej mogą żałować pierwszego seta, w którym prowadzili 21:18, lecz ulegli swoim rywalom 23:25. Kolejne dwie partie to dominacja gospodarzy, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Patrząc w ligowe statystyki, kędzierzynianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Poczynając od przyjęcia (57% dokładnego przyjęcia przy 38% dokładnego przyjęcia olsztynian), idąc dalej przez skuteczność w ataku (55% do 41%), kończąc na punktowych zdobyczach na zagrywce (8:5). Obie drużyny zanotowały po 4 bloki.

Jak trener akademików ocenił ten mecz? – ZAKSA jest zespołem, który nie daje drugiej szansy. Z nim faktycznie trzeba wykorzystywać wszystko, co ma się w górze. My tego nie zrobiliśmy i oni wygrali pierwszego seta. W drugim walczyliśmy i nie udało się. A trzeci był pokłosiem tych dwóch pierwszych. Poddaliśmy i czekaliśmy, co się wydarzy. A nie na tym to polega… – stwierdził szkoleniowiec na antenie Radia UWM FM.

W podobnym tonie wypowiadał się Jan Firlej. – Przyjechaliśmy do hali z dużą wiarą, że możemy powalczyć o punkty. Mam nadzieję, że to było widać. Niestety, końcówka pierwszej partii nas podcięła. Później walczyliśmy, lecz gospodarze grali lepiej i nie pozwolili nam dojść do głosu – podsumował spotkanie rozgrywający akademików z Kortowa.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rok 2021 zakończą dwoma spotkaniami wyjazdowymi. W niedzielę 19 grudnia akademicy z Kortowa zmierzą się z Projektem Warszawa (godz. 14:45), a dzień później (poniedziałek, 20.12) w 1/16 Tauron Pucharu Polski zagrają z SMS PZPS Spała (godz. 17:00).