Marcel Tarasewicz medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

W dniach 12-14 kwietnia w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Świetny debiut w tej imprezie zaliczył Marcel Tarasewicz. Student Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie wywalczył trzy medale. A o swoim starcie opowiedział nam w studiu Radia UWM FM.

Marcel Tarasewicz studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpoczął w październiku. W Akademickich Mistrzostwach Polski startował pierwszy raz. Ale ma spore doświadczenie w ściganiu się z najlepszymi. „Przez sześć lat pływałem zawodowo. Ale postanowiłem zrobić sobie przerwę w pływaniu i rozpocząć studia. Stwierdziłem, że skupię się na nauce” – mówił w studiu Radia UWM FM. „Postanowiłem jednak pływać dla Uniwersytetu. I pojechałem na zawody do Lublina. W zawodach startowało aż 900 zawodników z całej Polski! Także rywalizacja była na wysokim poziomie.”

Student UWM zajął trzecie miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym w kategorii OPEN. Oznaczało to także wywalczenie złotego medalu w klasyfikacji uniwersytetów. Po trzeci krążek (także uniwersytecki) sięgnął na 100 metrów. „Nie było łatwo. Uważam, że to udany start. Jest plan, żeby za rok też wystartować” – dodaje. A już za tydzień powalczy w Mistrzostwach Polski seniorów – także w Lublinie.

Z Marcelem Tarasewiczem spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Dodajmy, że w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu UWM reprezentowali także:  Aleks Benedyczak, Paweł Białek, Damian Borkowski, Sebastian Borowicz-Skoneczny, Mikołaj Jednaszewski i Kacper Mrówczyński. W rywalizacji kobiet udział wzięły natomiast: Amelia Ciszewska, Urszula Dereń, Michalina Gosiewska, Malwina Jankowska, Aleksandra Jawoszek, Julia Kołodziejczak, Julia Sobolewska, Olga Truskolawska i Klaudia Trypucka