Mateusz Chrzanowski: Zamierzam zdobyć medal Mistrzostw Europy!

Mateusz Chrzanowski ma za sobą bardzo udane starty w zawodach Pucharu Świata w taekwondo. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w tym roku stawał już na podium zawodów w Estonii i Macedonii. Na piątej pozycji ukończył rywalizację w Serbii. W dniach 9-12 maja w Belgradzie chce powalczyć o medal seniorskich Mistrzostw Europy. 

Pod koniec kwietnia siedemnastoletni zawodnik kolejny raz stanął na podium zawodów Pucharu Świata w taekwondo. W Estonii wygrał cztery walki i dopiero w finale musiał uznać wyższość reprezentanta Chin. „Wygrałem z reprezentantami Wielkiej Brytanii, Grecji, Finlandii i Chin. Również z Chińczykiem przegrałem finał” – podsumował swój start Mateusz Chrzanowski.

Wcześniej reprezentował nasz kraj podczas PŚ w Serbii. Tam zajął piąte miejsce. Wygrał dwie walki (w tym jedną z mocnym zawodnikiem z Azerbejdżanu, mającym już kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie). Uległ Jordańczykowi, który także poleci w lipcu do Paryża i zajmuje drugie miejsce w rankingu światowym w kategorii do 63 kilogramów.

Na najwyższym stopniu podium stanął natomiast pod koniec marca w Macedonii. Choć, jak przyznaje, ten rok nie rozpoczął się dla niego najlepiej. Podczas zawodów PŚ w Belgii odpadł już po pierwszej walce. „Ale później udało mi się wygrać zawody w Macedonii. Miałem tam cztery walki, m.in. z olimpijczykiem z Tokio i Paryża.”

Z Mateuszem Chrzanowskim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Mateusz Chrzanowski ma już na swoim koncie medale mistrzostw Europy kadetów, mistrzostw Europy juniorów i klubowych ME. Jego trenerem jest Maciej Ruta. W maju chce powalczyć o miejsce na podium seniorskich Mistrzostw Europy w Belgradzie. „Zamierzam zdobyć tam medal. Jestem w formie. Ostatnio dobrze czuję się na treningach i na zawodach. Będzie tam kilku dobrych zawodników, m.in. lider rankingu w kategorii do 63 kg. Ale chcę jak najwięcej wygrywać, żeby kwalifikować się na turnieje Grand Prix.”.