Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego w międzynarodowym kalendarzu imprez lekkoatletycznych!

Organizowany na stadionie w Kortowie Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego znajdzie się w przyszłym roku w międzynarodowym kalendarzu imprez lekkoatletycznych Continental Tour Bronze. Oznacza to, że kibice oprócz polskich gwiazd będą mogli zobaczyć w Olsztynie także te światowe.

Wiemy już, że  IV Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego odbędzie na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie 1 września 2024 roku. A przyszły rok jest szczególny, bo wcześniej najlepsi sportowcy rywalizować będą o medale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

„Po udanej tegorocznej edycji Memoriału, złożyliśmy aplikację do Światowej Federacji Lekkoatletycznej, aby nasze zawody znalazły się w kalendarzu światowym jako impreza z kategorią europejską typu C (Continental Tour Bronze). Wiąże się to m.in. z tym, że zawodnicy będą mogli zdobywać punkty, które dają im kwalifikacje do imprez mistrzowskich. 1 września będzie to zatem jedna z pierwszych imprez, na której będą mogli zdobywać punkty do Mistrzostw Świata w Tokio – mówił w studio Radia UWM FM Szymon Niestatek, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki. „Musimy mieć teraz obsadę międzynarodową – zapewnić pewną ilość zawodników na określonym poziomie. Wzrośnie też pula nagród. Musimy spełnić pewne wymogi jeśli chodzi o marketing, transmisję telewizyjną lub livestream w internecie. Będzie to świetna promocja dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale też dla miasta i regionu!.

Z Szymonem Niestatkiem rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!