Młodzi siatkarze UWM wracają do II ligi

Siatkarska drużyna AZS UWM Olsztyn po roku wraca do II ligi! – Złożyliśmy pismo do PZPS-u i udało się otrzymać licencję – potwierdza trener akademików Paweł Borkowski. W drużynie ma pojawić się kilku nowych zawodników. A przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpoczną się 16 sierpnia.

Przypomnijmy, że siatkarze z Kortowa wygrali wszystkie spotkania w rozgrywkach III ligi na Warmii i Mazurach. Z komletem zwycięstw przebrnęli też przez pierwszy turniej barażowy. W drugim – decydującym – przegrali dopiero ostatni mecz, co niestety oznaczało… brak awansu.

– Złożyliśmy pismo do PZPS-u o chęci grania w II lidze. Patrząc na nasze wyniki, zapewnienie, że mamy kadrę oraz finanse, aby uczestniczyć w tych rozgrywkach, otrzymaliśmy zgodę – mówił w studiu Radia UWM FM trener Paweł Borkowski. – W grupie występować będzie dwanaście drużyn – m.in. Chełma, Spały, Tomaszowa Mazowieckiego i Warszawy.

Jak zmieni się kadra akademików? – Większa część zawodników została. Dołączą do nas także nowi siatkarze (m.in. z Zielonej Góry i Ostródy). Duże zmiany będa na rozegraniu. Odchodzi Hubert Lasecki. Udało nam się dogadać z nowym zawodnikiem, który przychodzi tutaj na studia.

Początek przygotowań do nowego sezonu już 16 sierpnia. W planach są m.in. turnieje – w Kortowie i Augustowie. Sezon 2022/2023 wystaruje 1 października.

Z Pawłem Borkowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!