Naleśniki na obiad = zwycięstwo

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli upragnione zwycięstwo. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali przed własną publicznością ekipę Cuprum Lubin 3:0. MVP – Taylor Averill, a w ligowej tabeli akademicy są na 11. miejscu.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do sobotniego starcia w Iławie, przystąpili po porażce w „Derbach Północy” z Ślepskiem Malow Suwałki (1:3). Bartłomiej Lipiński, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, zapytany o niestabilną formę zespołu, odpowiada: – Często, kiedy zespół zagra 2-3 dobre piłki to zaczynamy się irytować z tego powodu, że coś im dobrze wyszło. Nie reagujemy na to odpowiednio i nie skupiamy się na własnej grze. W każdym meczu dajemy z siebie wszystko, ale to nie wystarcza. Nie zwieszamy jednak głów, bo potrzebujemy punktów jak powietrza.

Szansą na zdobycie ważnego kompletu punktów, było sobotnie spotkanie przed własną publicznością z Cuprum Lubin. Javier Weber desygnował do gry: Joshua Tuanigę na rozegraniu, Bartłomieja Lipińskiego i Robberta Andringę na przyjęciu, Mateusz Porębę z Taylorem Averillem na środku, Karola Butryna na ataku i Kubę Hawryluka jako libero.

Kibice zgromadzeni w hali przy Małym Jezioraku w Iławie obejrzeli tylko trzy sety, a każdy z nich zakończył się zwycięstwem Indykpolu AZS Olsztyn – 26:24, 25:21 i 25:16. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur na grała pewnie w każdym elemencie, budując kilkupunktową przewagę na początku seta, utrzymując ją do samego końca. Statuetkę MVP otrzymał Taylor Averill, a dla olsztynian było to szóste zwycięstwo w tym sezonie

Gospodarze w sobotni wieczór dokładniej przyjmowali (52% dokładnego przyjęcia przy 51% dokładnego przyjęcia lubinian), byli skuteczniejsi w ataku (36 skończonych piłek co przełożyło się na 52% skuteczności – u gości to 35 pkt/46%) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (10:5). Drużyna Cuprum lepiej spisała się w polu serwisowym (3:2). Najwięcej punktów w ekipie z Kortowa zdobył Taylor Averill (14 pkt.), a u gości – Remigiusz Kapica (11 „oczek”).

– Oczywiście, że nie mogło zabraknąć naleśników na obiad! Bez nich nie wyobrażam sobie przedmeczowego posiłku. Nie mogę opisać swojej ekscytacji po zwycięstwie 3:0. Długo szukaliśmy sposób na takie zwycięstwo, aż w końcu to się udało. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – powiedział po meczu Taylor Averill na antenie Radia UWM FM/

Z dobrej strony w sobotnim meczu pokazał się Bartłomiej Lipiński, który zdobył 11 punktów (56% skuteczności w ataku). Co po spotkaniu powiedział przyjmujący akademików? – Potrzebowaliśmy zwycięstwa jak powietrza. Zagraliśmy fajne spotkanie. Wytrzymaliśmy końcówkę pierwszego seta, gdyż zrobiło się bardzo ciepło. Jeśli nasz rywal wygrałby inauguracyjną partię, to mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. Wytrzymaliśmy trudne momenty, co nie udawało nam się w ostatnich potyczkach – powiedział Lipiński na antenie Radia UWM FM.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

Kolejne spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn już w środę, ponownie w Iławie – rywalem PGE Skra Bełchatów (godz. 16:15). Transmisja m.in na antenie studenckiego Radia UWM FM. Posłuchaj transmisji online.