Niemoc akademików z Kortowa wciąż trwa

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po walce musieli uznać wyższość ekipy Jastrzębskiego Węgla, ulegając na wyjeździe 1:3. Dla akademików to już dziesiąta porażka w tym sezonie, a walka o fazę play-off wciąż trwa.

Ze względu na drobny uraz Jana Firleja spotkanie z mistrzem Polski na rozegraniu rozpoczął Karol Jankiewicz. Reszta składu Indykpolu AZS pozostała bez zmian – Robbert Andringa i TJ DeFalco na przyjęciu, Taylor Averill z Mateuszem Porębą na środku, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński jako libero.

Pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy pewnie prowadzili grę od pierwszej do ostatniej piłki. Jastrzębianie zwyciężyli 25:21. W drugiej odsłonie sobotniego spotkania oglądaliśmy zupełnie inny Indykpol AZS Olsztyn. Zmiany dokonane przez Javiera Webera (dobra gra wprowadzonego Szymona Jakubiszaka) przyniosły skutek i akademicy z Kortowa wygrali 25:22.

Kolejne dwie partie należały jednak do mistrzów Polski, choć olsztynianom nie można było odmówić woli walki i ambicji. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się najskuteczniejszy w ekipie z Kortowa – Karol Butryn (aż 31 punktów). To jednak było za mało, bowiem jastrzębianie wygrali 25:20 i 25:23, zdobywając komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (62% do 46% gospodarzy), skuteczniejszym atakiem (52% do 51%) oraz lepszą zagrywką (8:4). Oba zespoły zdobyły po 8 „oczek” w bloku.

– Możemy czuć złość, smutek i żal. Było blisko, lecz nie wywozimy z Jastrzębia żadnych punktów. Przyjechaliśmy tutaj walczyć i tak było. Na końcowym etapie patrzy się jednak na wynik i tabelę – powiedział po spotkaniu Karol Jankiewicz, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

– Cieszy postawa drużyny, bo walczyliśmy. Na pewno zabrakło chłodnej głowy przy łatwych piłkach. Te detale decydują przy takich starciach z drużynami z topu – ocenił libero akademików Jędrzej Gruszczyński.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn dwa spotkania w Iławie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera w środę 16 marca o godz. 17:30 zmierzą się z Treflem Gdańsk. Natomiast w niedzielę 20 marca, o godz. 14:45 ekipa ze stolicy Warmii i Mazur podejmie lidera PlusLigi – Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisje m.in na antenie Radia UWM FM.