Niespodzianka w Pucharze Polski. Stomilanki wyeliminowały AZS

W spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu kobiet Stomilanki Olsztyn wygrały niespodziewanie w Hali Urania 4:3 z AZS UWM High Heels Olsztyn. 

W środę w nowym obiekcie przy Al. Piłsudskiego zmierzyła się ostatnia drużyna tabeli Ekstraligi piłki nożnej kobiet z liderkami Makroregionu I pierwszej ligi futsalu. Zawodniczki trenera Dariusza Maleszewskiego przygotowują się obecnie do rundy wiosennej rozgrywek na trawie. Można było zatem przypuszczać, że grę w Pucharze Polski w hali traktują bardziej treningowo. Okazało się jednak, że udało im się pokonać kortowskie „Szpilki”, które pod dachem czują się jak przyłowiowa ryba w wodzie. Do przerwy po bramkach Katarzyny Kałużnej i Alicji Sokołowskiej prowadziły 2-1. AZS odpowiedział w końcówce pierwszej połowy golem Julii Klonowskiej. Tuż po zmianie stron na 3-1 podwyższyła Karolina Taranowska. I choć zawodniczkom z UWM udało się wyrównać dzięki trafieniom Klonowskiej i Joanny Ścisłowskiej, na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem decydującą o zwycięstwie bramkę strzeliła Justyna Libera.

Po spotkaniu Patryk Gąsiorowski z Radia UWM FM rozmawiał z trenerami obu ekip – Dariuszem Maleszewskim i Aleksandrą Kojadyńską. Posłuchajcie!

 

Foto: Kobiecy Klub Piłkarski Stomilanki Olsztyn