Olsztyńskie tenisistki stołowe awansują do Ekstraklasy?

Fantastycznie w I lidze tenisa stołowego kobiet spisuje się drużyna English Perfect KS AZS UWM Olsztyn. Beniaminek rozgrywek z kompletem sześciu zwycięstw jest liderem tabeli grupy północnej. Czy awansują one do Ekstraklasy?

Olsztynianki w tym sezonie pokonały między innymi MRKS Gdańsk (9:1), GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino (9:1), Agro-Sieć LUKS Chełmno (8:2) czy ZKS Zielona Góra (7:3). Z kompletem zwycięstw, AZS jest liderem tabeli grupy północnej. Czy olsztyńska drużyna spodziewała się tak dobrego startu w I lidze? – Wszystkie mecze potoczyły się po naszej myśli. Przed sezonem oczekiwaliśmy dobrych wyników. Mamy nadzieję, że trzy ostatnie mecze rundy zakończą się też naszym zwycięstwem – mówi trener Michał Ogrodniczak na antenie Radia UWM FM.

I dodaje: – Awans jest możliwy. Był to jakiś nasz cel przed sezonem. Te mecze pokazują, że to może się udać. Jeszcze nawet nie jesteśmy na półmetku. Ale trzeba pamiętać, że ścieżka do awansu jest długa. Trzeba nie tylko wygrać grupę północną, ale jeszcze w dwumeczu zwyciężyć z najlepszą drużyną grupy południowej.

Z Michałem Ogrodniczakiem spotkał się Bartosz Kownacki z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kolejne dwa spotkania drużyna English Perfect KS AZS UWM Olsztyn rozegra już w ten weekend. W piątek 17 listopada na wyjeździe zmierzy się z UKS Dojlidy Białystok I. A dzień później  z UKS Dojlidy Białystok II. Natomiast na niedzielę 19 listopada zaplanowano domowy mecz z Energa Manekin Toruń.