Pierwsza wygrana olsztyńskich siatkarzy

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Akademicy z Kortowa pokonali na wyjeździe ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:0.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę pewnie zwyciężyli 3:0. Każdy z trzech setów dostarczył jednak sporo emocji – świadczą o tym wyniki zarówno pierwszej (31:29), jak i trzeciej partii (28:26). Druga odsłona także była bardzo wyrównana, lecz końcówka należała do akademików z Kortowa (25:21). W ligowej tabeli ekipa ze stolicy Warmii i Mazur jest na dziewiątym miejscu z dorobkiem czterech punktów.

Patrząc na pomeczowe statystyki, siatkarze Indykpolu AZS byli tego dnia lepiej dysponowani od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie lepiej przyjmowali (55% do 41%), byli skuteczniejsi w ataku (54% do 47%), zdobyli więcej punktów blokiem (9:5) i na zagrywce (4:2). Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył TJ DeFalco (19 pkt.), a u gospodarzy Bartłomiej Bołądź (17 pkt.)

MVP spotkania został wybrany TJ DeFalco. Co powiedział amerykański środkowy, chwilę po zwycięstwie? – To było drużynowe zwycięstwo. Każdy z nas pracował na nie ciężko. Byliśmy razem nawet w trudnych momentach – stwierdził TJ na antenie Radia UWM FM.

Jak spotkanie podsumował Jan Firlej, rozgrywający akademików z Kortowa? – Cieszę się, że wygraliśmy bez straty seta na trudnym terenie w Suwałkach. Dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne, bo to, co sztab nam rozpisał przed spotkaniem, sprawdziło się w trakcie trwania meczu. Patrząc na nasz potencja,ł to widać, że mamy jeszcze spore rezerwy – stwierdził Firlej w pomeczowym studio akademickiej rozgłośni z Kortowa.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra w niedzielę 24 października z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Początek meczu w Iławie o godzinie 17:30.