Pierwsze zwycięstwo w Hali Urania!

Siatkarze Indykpolu AZS udanie rozpoczęli nowy rok, odnosząc pierwsze zwycięstwo w Hali Urnaia. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali lidera PlusLigi, Projekt Warszawa 3:0 Statuetkę MVP otrzymał Alan Souza.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po powrocie do olsztyńskiej Hali Urania, jeszcze ani razu nie zaznali smaku zwycięstwa. Przypomnijmy – ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa Bogdance LUK Lublin (2:3) oraz PGE GiEK Skrze Bełchatów (1:3). Szansą na przełamanie było wtorkowe spotkanie z Projektem Warszawa, lecz akademików czekało ciężkie zadanie – do Olsztyna zawitał bowiem lider PlusLigi.

Wtorkowe starcie w Hali Urania akademicy rozpoczęli w składzie: Tuaniga, Sapiński, Jakubiszak, Szymendera, Kartlizek, Souza, Hawryluk (libero). Pierwsza partia przebiegła po myśli siatkarzy z Kortowa. Punkty raz po raz zdobywali Souza oraz Sapiński, czego efektem była wygrana akademików z Kortowa 27:25. Druga odsłona miała podobny przebieg, z tym, że gospodarze znacznie szybciej wypracowali kilkupunktową przewagę (14:7). Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera popełniali mniej błędów i zwyciężyli 25:19. Trzecia partia była już tylko formalnością – Indykpol AZS zwyciężył 25:19, a całe spotkanie 3:0! Statuetkę MVP otrzymał Alan Souza!

– Nasza sytuacja przypominała sytuację ekipy z Radomia, która ani razu nie wygrała we własnej hali. Cieszę się, że po ostatnim meczu odbiliśmy się i wygraliśmy. Poprzednie spotkania nie wyglądały tak, jakbyśmy tego chcieli. Dzień przed meczem mieliśmy długą pogadankę, podczas której powiedzieliśmy sobie, że musimy walczyć i skupiać się nad każdym kolejnym punktem. I dziś to zrobiliśmy, byliśmy zmotywowani, skoncentrowani i czuliśmy luz. Graliśmy na swoim poziomie i mam nadzieję, że będzie tak dalej – powiedział po meczu Nicolas Szerszeń.

W kolejnym starciu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Ślepskiem Malow Suwałki (niedziela 7.01 o godz. 17:30). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do Hali Urania wróci w sobotę, 20 stycznia, w starciu z Mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem (godz. 14:45). Bilety wkrótce będą dostępne na bilety.indykpolazs.pl.