Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Olsztynie

Akademickie Mistrzostwa Polski to największe ogólnopolskie rozgrywki akademickie. W najbliższym czasie czekają nas sportowe emocje związane z piłką siatkową mężczyzn oraz kobiet.

Turniej półfinałowy kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia, a mężczyzn w dniach 25-27 kwietnia. Gospodarzami obu turniejów są siatkarki i siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Trenerem żeńskiego zespołu jest Monika Kobylińska, a męskiego: Paweł Borkowski i Andrzej Grygołowicz.

Rywalizacja pod siatką toczyć się będzie na dwóch obiektach sportowych: hali UWM w Kortowie (ul. Prawocheńskiego 7) oraz hali OSiR przy ul. Mariańskiej 1. O awans do turnieju finałowego, który zostanie również rozegrany na początku maja w Poznaniu, walczyć będzie 13 ekip, podzielonych na 4 grupy. W sumie zostanie rozgranych 31 spotkań.

Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa, Prezydent Olsztyna oraz Rektor UWM Olsztyn. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem AZS jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem strategicznym AZS jest Grupa PZU S.A.

Więcej informacji, wyniki, tabele oraz zdjęcia, dostępne będą na www.azsolsztyn.org.pl oraz poszczególnych stronach FB – https://www.facebook.com/amp.siatkowka.polfinal.b/ (kobiety) oraz https://www.facebook.com/polfinalamp/ (mężczyźni).