Rekord życiowy Kacpra Lewalskiego

Podczas meetingu lekkoatletycznego Metz Moselle Athlelor zaliczanego do cyklu World Athletics Indoor Tour Silver reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn Kacper Lewalski poprawił o 0,02 sekundy rekord życiowy w biegu na 600 metrów. Aktualnie wynosi on 1:17.82.

Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w Metz na mecie zameldował się na piątym miejscu. W biegu na 600 metrów najszybszy był zawodnik gospodarzy Benjamin Robert. Wynikiem 1:15.50 ustanowił nowy rekord Francji.

„W Metz biegło mi się bardzo dobrze. Może tylko pierwsze 400 metrów za szybko zacząłem, za co zapłaciłem na ostatnich 100 metrach. Już nie było tej mocy pod nogą. Możliwe, że wynik byłby jeszcze lepszy” – mówił na naszej antenie już po powrocie do kraju.

Do nowego sezonu Kacper Lewalski przygotowywał się m.in. podczas dwóch obozów w Portugalii. Pierwotnie miał wystartować już tydzień wcześniej w Monte Gordo. Ale zrezygnował z biegu z powodu przeziębienia. A cele na ten rok ma ambitne. Chce wystartować w Mistrzostwach Europy i… marzy o Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. „Fajnie przepracowałem tę zimę. Mogłem potrenować w cieple a nie na zaśnieżonych drogach u nas. Na pewno pojawię się na Mistrzostwach Polski (17-18 lutego w Toruniu). A co do kolejnych startów to zobaczymy. Chcę wystartować gdzieś za granicą, bo dla mnie najważniejsze jest, żebym pobiegał w dobrej stawce. A jak jest dobra stawka, to wtedy można liczyć na fajne wyniki. Sezon halowy to taki przerywnik – sprawdzenie, jak wygląda ta forma. No i oczywiście można załapać się na fajne meetingi, gdzie punktuje się do rankingu, który będzie miał znaczenie w walce o Igrzyska Olimpijskie.”

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!