Seria Indykpolu AZS Olsztyn przerwana

W hicie 10 kolejki PlusLigi przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3. Tym samym seria siedmiu zwycięstw z rzędu w ekipie z Kortowa została przerwana.

Względem ostatniego spotkania trener Marco Bonitta dokonał w wyjściowym składzie tylko jednej zmiany. Zamiast Taylora Averilla, na boisku od pierwszej piłki kibice zobaczyli Szymona Jakubiszaka. Szóstkę uzupełnili: Jan Firlej, Mateusz Poręba, TJ Defalco, Robbert Andringa, Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński.

W dwóch partiach wyrównana rywalizacja na parkiecie trwała do połowy seta (10:10 w pierwszym i 12:12 w drugim secie). Od tego momentu ton rywalizacji na parkiecie nadawali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Prym w ataku wiódł były zawodnik Indykpolu AZS – Jan Hadrava (MVP spotkania, 22 punkty w całym meczu). Choć akademicy próbowali odrabiać straty (najlepiej punktującym był Mateusz Poręba – 12 „oczek), to dwie partie pewnie zostały zapisane na konto mistrza Polski (25:21 i 25:18). W trzecim secie od początku przeważali goście (9:5, 14:6) i zasłużenie zwyciężyli 25:18, a w całym spotkaniu 3:0.

Najskuteczniejszym siatkarzem w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur był Mateusz Poręba – 12 punktów (9 w ataku przy 82% skuteczności, 2 w bloku i 1 na zagrywce). Co po spotkaniu powiedział środkowy Indykpolu AZS? – Ekipie z Jastrzębia należało się zwycięstwo. Bardzo dobrze bronili. Jestem zły przez nasze nastawienie w końcówkach poszczególnych partii – jakby nas nie było w tym meczu. Żałuję tego, lecz to jest kolejna nasza nauczka na przyszłość – stwierdził zawodnik na antenie Radia UWM FM.

Trener Indykpolu AZS Olsztyn po meczu przekazał kilka słów skierowanych do kibiców drużyny z Kortowa. – Chciałbym przeprosić naszych fanów, którzy w komplecie wypełnili halę w Iławie. Nie graliśmy zbyt dobrze i za to przepraszamy. Gratulacje dla Jastrzębskiego Węgla za zwycięstwo, zagrali bardzo dobre spotkanie – wiedzieli, czego chcieli – stwierdził Marco Bonitta.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

W kolejnym meczu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur na wyjeździe zmierzy się z obecnym liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle. Początek piątkowego (10.12) spotkania o godzinie 20:30.