Siatkarski AZS UWM Olsztyn rozpoczyna sezon w III lidze

Po spadku z II ligi siatkarze AZS-u UWM Olsztyn chcą szybko udowodnić, że zasługują na grę na tym szczeblu rozgrywkowym. Przebudowana nieco drużyna rozpocznie nowy sezon w III lidze już w sobotę 14 października w hali w Kortowie.

Tradycyjnie ostatnim sprawdzianem przed starem sezonu dla młodych siatkarzy z Kortowa był Memoriał im. prof. Wiktora Wawrzyczka w Kortowie. – Udało nam się wygrać wszystkie mecze po 3:0. Wystąpiły aż trzy drużyny AZS-u: juniorzy, kadeci i seniorzy oraz Team Cresovia Górowo Iławeckie, z którymi będziemy grali w III lidze. Choć nasza forma nie była jeszcze super, jestem zadowolony z drużyny. To, co przetrenowaliśmy w miesiąc zadziałało – mówi trener Paweł Borkowski.

Po spadku z II ligi zespół opuściło kilku zawodników. – Miejsce w innych drużynach II ligi znaleźli sobie: rozgrywający, dwóch przyjmujących oraz atakujący. Ale wrócił do nas libero – Wiktor Jezierski. Ale też wrócił do nas Hubert Lasecki, który w poprzednim sezonie grał na Islandii. Będzie też dużo młodych zawodników, którzy otrzymają szansę, by się wykazać. Cel jest taki, aby wrócić do II ligi i pokazać się z jak najlepszej strony.

Z Pawłem Borkowskim spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Na inaugurację nowego sezonu w III lidze w sobotę 14 października o 17:00 AZS UWM Olsztyn zmierzy się w hali w Kortowie z KPS-em Gietrzwałd.