Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli przygotowania!

W poniedziałek, 14 sierpnia, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy „sprawdzian” akademików z Kortowa już w tym tygodniu, podczas turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku!

Po ponad trzech miesiącach od ostatniego meczu ligowego (24 kwietnia br.), siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powrócili do zajęć. W poniedziałek, 14 sierpnia, akademicy z Kortowa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.

Na pierwszych zajęciach obecni byli: Nicolas Szerszeń, Cezary Sapiński, Jakub Ciunajtis, Dawid Siwczyk, Jakub Majchrzak, Mateusz Janikowski, Kamil Szymendera, Karol Jankiewicz i Szymon Jakubiszak. W przyszłym tygodniu treningi rozpocznie Kuba Hawryluk. Po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego, do drużyny dołączą: Manuel Armoa, Moritz Karlitzek, Alan Souza oraz Joshua Tuaniga.

Przez całe wakacje trzymałem formę, brałem udział w kilku turniejach w USA i wykonywałem ćwiczenia na siłowni. Fajnie wrócić do „poważniejszego grania” i zacząć przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Nie mogłem się tego doczekać – mówi Nicolas Szerszeń, nowy przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Do żelaznej „14”, do treningów na stałe dołączyli także: Kacper Sienkiewicz, wychowanek naszych grup młodzieżowych, który pomagał już zespołowi w poprzednich sezonach oraz nowa postać w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur – Szymon Patecki. 18-letni atakujący, jest wychowankiem IKS Atak Elbląg. Umiejętności siatkarskie rozwijał także w Akademii Siatkówki Trefla Gdańsk. Swoją naukę kontynuował w SMS PZPS Spała, z którą występował w minionym sezonie na boiskach Tauron 1 Ligi. Jest także młodzieżowym reprezentantem Polski – w 2021 roku zdobył tytuł Mistrza Europy Wschodniej (EEVZA) w kategorii U17 oraz brał udział w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 18.

Będę uczestniczyć w treningach pierwszego zespołu oraz rozgrywać spotkania ligowe wraz z ekipą juniorów. Widzę swoje szansę, aby pokazać umiejętności, zwłaszcza na początku przygotowań, kiedy nie ma wszystkich zawodników. Podczas pierwszego roku w Olsztynie chciałbym jak najmocniej przepracować ten okres, aby móc podnieść swoje umiejętności  – mówi Szymon Patecki.

W pierwszym tygodniu przygotowań przewidziane są zajęcia wyłącznie na boisku do siatkówki plażowej. W najbliższy czwartek (tj. 17 sierpnia) startuje bowiem turniej PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku na piasku. Przypomnijmy – w pierwszej edycji, rozegranej w 2020 roku, akademicy z Kortowa zajęli 4. miejsce. Rok później (2021), Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył w zmaganiach w Krakowie. W minionym sezonie, zespół prowadzony przez Mateusza Nykiela zajął 9. miejsce.

W czasie nieobecności trenera Javiera Webera, zespół będzie przygotowywał trener Marcin Mierzejewski. Trener Javier rozpocznie pracę z olsztyńskim zespołem niezwłocznie po zakończeniu przez reprezentację USA turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

– Cieszę się, że już wróciliśmy do treningów, do miejsca, które zna się bardzo dobrze i za którym się bardzo tęskni. Pierwsze dni to przygotowania do turnieju siatkówki plażowej w Gdański. Poruszamy się, poodbijamy piłkę i pojedziemy tam walczyć o jak najlepszy wynik. Jeśli chodzi o brak trenera Javiera, to nie jest to dla mnie żadna trudność. Jesteśmy cały czas w kontakcie, analizujemy i wykonujemy plan, który został przez niego nakreślony. Treningi w hali zaczniemy w przyszłym tygodniu – wyjaśnia Marcin Mierzejewski.

W kolejnym tygodniu, drużyna rozpocznie zajęcia w hali – pierwsze sparingi zaplanowano pod koniec września. Olsztynianie zmierzą się m.in. z Treflem Gdańsk, Ślepskiem Malow Suwałki czy Projektem Warszawa. Inauguracja sezonu w ramach rozgrywek PlusLigi została zaplanowana na weekend 20-22 października. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z Aluron CMC Wartą Zawiercie.