Siatkarze UWM Olsztyn z brązem AMP!

Siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski. Akademicy z Kortowa zajęli również 1. miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyła w turnieju półfinałowym, który w połowie kwietnia odbył się w Olsztynie. Przypomnijmy – drużyna prowadzona przez Grzegorza Krzana wygrała wszystkie spotkania, pewnie awansując do finałów.

Finałowy turniej AMP odbył się w dniach 23-25 maja w Krakowie. Akademicy z Kortowa wygrali zmagania w grupie D, z dorobkiem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Olsztynianie pokonali Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (2:1) i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (2:0) oraz ulegli ekipie Politechniki Częstochowskiej (1:2).

W ćwierćfinale reprezentanci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie trafili na AWF Poznań. I byli zdecydowanie lepsi, wygrywając 2:0. W półfinale UWM zmierzył się z głównym faworytem do złota, ekipą Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Jej trzon stanowią siatkarze znani z PlusLigowych boisk, w tym m.in… libero Indykpolu AZS Olsztyn – Jędrzej Gruszczyński. Ekipa z Opola pewnie zwyciężyła 2:0 i to ona awansowała do wielkiego finału.

Akademikom z Kortowa pozostał zatem mecz o brązowy medal. Zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Krzana pewnie pokonali Politechnikę Częstochowską (3:0) i zakończyli zmagania na 3. miejscu. Tradycją finałów Akademickich Mistrzostw Polski jest także osobna klasyfikacja dla Uniwersytetów – w niej olsztynianie pewnie zajęli 1. miejsce.

Skład drużyny UWM Olsztyn: Bajor Michał, Ciunajtis Jakub, Deptuła Dawid, Jezierski Wiktor, Kubacki Oliwier, Lasecki Hubert, Olbryś Mateusz, Poręba Mateusz, Poręba Kamil, Rakhanau Arseni, Śliwiński Dawid, Sokołowski Dawid, Szolc Aleksander, Wojtkiewicz Krystian. Trenerzy: Krzan Grzegorz i Grygołowicz Andrzej.