Studenci UWM z medalami AMP w Karate Kyokushin

14 maja w Krakowie odbyły się VIII Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Z sukcesami startowali w nich studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Andżelika Dobrzyń, Adrian Wzorek i Dominik Janczak wywalczyli medale indywidualne, co przełożyło się na srebro dla UWM w klasyfikacji generalnej uczelni.

Złoty medal w rywalizacji studentek do 55 kg wywalczyła w Krakowie Andżelika Dobrzyń. W kategorii do 75 kg wśród studentów bezkonkurencyjny okazał się natomiast Adrian Wzorek. Także trzeci z reprezentantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie sięgnął po krążek. Dominik Janczak – startujący w kategorii do 90 kg – zakończył zawody na trzeciej pozycji.

Te wyniki przełożyły się na drugie miejsce UWM w klasyfikacji drużynowej. Najlepsza okazała się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zaś trzecie miejsce zajęli studenci Akademii Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin udział wzięło w tym roku 89 zawodników z 38 uczelni. Poniżej prezentujemy pełne wyniki zawodów zorganizowanych 14 maja przez Miejski Dom Kultury „Dom Harcerza” i MTSR „Sowiniec” przy współudziale SWFiS Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiego Związku Karate.