Studentki UWM awansowały do finałów AMP w futsalu

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie awansowała do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Turniej półfinałowy w Łodzi zawodniczki prowadzone przez Ewę Kuliś i Grzegorza Dubielskiego ukończyły na siódmym miejscu.

Drużyna UWM w większości składa się z zawodniczek występujących w pierwszoligowej drużynie AZS UWM High Heels Olsztyn. Ale na turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski została wzmocniona trzema piłkarkami Stomilanek Olsztyn – Adą Rosiak, Katarzyną Kałużną i Oliwią Silny.

W fazie grupowej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odniosły komplet zwycięstw. Pokonały kolejno: 6:0 (5:0) Politechnikę Gdańsk, 7:1 (4:0) Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz 5:1 (2:0) Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kortowskiej drużyny w tym etapie turnieju były: Natalia Łapińska (5 bramek), Oliwia Silny i Paulina Mazurkiewicz (po 4 bramki).

Następnie na drodze futsalistek z Kortowa stanęły dwie druży ze stolicy. Najpierw wygrały 3:1 (3:0) z AWF-em Warszawa (po bramkach Natalii Łapińskiej i dwóch Oliwii Silny). Ale później doznały pierwszej porażki – 0:1 z AZS-em Uniwersytet Warszawski. Choć podkreślić trzeba, że w tym spotkaniu miały sporo pecha. Choć nie strzeliły bramki, miało sporo sytuacji po których piłka odbijała się od poprzeczki i słupków. Przegrana oznaczała, że nie zagrają o miejsca 1-4. Ale już w tym momencie były pewne awansu do turnieju finałowego (wywalczyło go osiem najlepszych drużyn).

Ostatniego dnia do rywalizacji o miejsca 5-8 olsztynianki przystępowały już w bardzo okrojonym składzie. Sporo sił i zdrowia kosztowały je wcześniejsze spotkania. Czego efektem była wysoka porażka 1:7 (1:2) z WSG Bydgoszcz. W meczu o siódme miejsce z SGGW Warszawa padł bezbramkowy remis. W rzutach karnych 3:1 wygrały studentki UWM.

Finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet zaplanowano w dniach 26 luty – 1 marca w Krakowie.