Studentki UWM w finałowym turnieju AMP w futsalu

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęły piąte miejsce w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. W Warszawie drużyna prowadzona przez Ewę Kuliś wygrała 4 z 6 spotkań i awansowała do turnieju finałowego.

Gospodarzem turnieju półfinałowego był AZS SGGW w Warszawie. Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w fazie grupowej trafiły właśnie na rywalki ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z którymi także walczą o awans do Ekstraligi Futsalu (zajmują dwie czołowe pozycje w tabeli grupy północnej z dorobkiem 16 punktów). Olsztynianki przegrały ten mecz 0:5. Ale pokonały 3:1 AWFiS Gdańsk i także 3:1 UMed Łódź, co pozwoliło im zagrać w ćwierćfinale.

Tam trafiły na UG Gdański i przegrały 2:4. Ale ostatniego dnia rywalizacji w stolicy najpierw wygrały 2:0 z AWF Poznań a następnie w meczu o piąte miejsce pokonały 3:2 AWF Warszawa. To dało im awans do turnieju finałowego Akadmickich Mistrzostw Polski.

Teraz przed drużyną AZS-u UWM High Heels Olsztyn dwa mecze z piłkarkami Stomilu Olsztyn. Już w sobotę 4 lutego w hali w Kortowie zmierzą się w spotkaniu ligowym. A dwa dni póżniej – w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Z trenerką drużyny z UWM Ewą Kuliś rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!