Studentki UWM wracają z Warszawy bez medalu

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet miały walczyć o medal. Nie udało im się jednak wyjść z grupy. W Warszawie wygrały dwa spotkania. Jeden mecz zremisowały i dwa przegrały. Ostatecznie zajęły jedenaste miejsce.

Drużynę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tworzą zawodniczki występujące w I lidze futsalu jako AZS UWM High Heels Olsztyn. W obecnym sezonie wygrały w tych rozgrywkach aż osiem spotkań i tylko jedno zremisowały. Są już pewne gry w barażach o Ekstraligę. Stąd przed finałowym turniejem AMP można było liczyć na to, że włączą się w walkę o medale.

W stolicy jednak brakowało im szczęścia i skuteczności. W grupie D najpierw przegrały 1-2 z gospodyniami z Uniwersytetu Warszawskiego. Później tylko zremisowały 1-1 z Akademią Tarnowską. Po pierwszym dniu rywalizacji były pod ścianą. By liczyć na awans do ćwierćfinału musiały nie tylko wysoko wygrać z Politechniką Wrocławską, ale też liczyć, że UW pokona AT. Swoje zrobiły, bo aż 6-2 ograły studentki z Wrocławia. Niestety w drugim spotkaniu padł remis 1-1, co promowało rywalki. Drużynie z UWM pozstała walka o miejsca 9-12.

Studentkom z Olsztyna po przegranej rywalizacji o awans do fazy pucharowej niestety chyba zabrakło już motywacji. Uległy bowiem aż 1-4 drużynie Uniwersytetu Gdańskiego. Do rozegrania zostało im zatem już tylko spotkanie o 11. miejsce całej imprezy. W niedzielę zmierzyły się z AWFiS Gdańsk. Wygrały 1-0 po bramce Aleksandry Kojadyńskiej.

Z grającą trenerką zespołu z UWM już po powrocie do Olsztyna spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!