Studentki UWM z kolejnym medalem Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

Studentki UWM w fazie grupowej trafiły na zwyciężczynie eliminacji zarówno na północy jak i na południu Polski. Śmiało można powiedzieć, że była to „grupa śmierci”. Olsztynianki w pierwszym meczu przegrały 0-5 z AWF-em Kraków. Ale później pokonały 3-1 Uniwersytet Gdański i 6-3 Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. To pozwoliło na awans do ćwierćfinału.

W nim trafiły na drużynę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. I dotrzymywały kroku gospodyniom niemal do końca spotkania. Niestety w ostatnich minutach poznanianki strzeliły dwie bramki i to one cieszyły się ze zwycięstwa. Natomiast podopieczne Ewy Kuliś były już pewne obronienia brązowego medalu w klasyfikacji uniwersytetów.

Ostatni dzień rywalizacji przyniósł niestety dwie kolejne porażki: 3-5 z PWSZ Tarnów oraz 1-5 z Politechniką Opolską. W całym turnieju Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

„Progres jaki poczyniłyśmy przez ten rok jest ogromny” – mówiła w studiu Radia UWM FM trenerka Ewa Kuliś. Jak podkreślała, jej zawodniczkom dały się we znaki trudy kończącego się sezonu. Przed wyjazdem na finał AMP musiały rozegrać w cztery spotkania ligowe w ciągu ośmiu dni! „Większość dziewczyn była już na tyle przemęczona, że część nie zagrała. Były też kontuzje. Brakowało nam szybkości, żeby dogonić przeciwniczki.”

Posłuchaj romzów Radia UWM FM z Ewą Kuliś i Aleksandrą Kojadyńską!