Świąteczna porażka w Gdańsku

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się sprawić świątecznego prezentu dla siebie i swoich kibiców. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe Treflowi Gdańsk 0:3. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do Gdańska wybrali się bez Kacpra Sienkiewicza, który z powodu choroby pozostał w Olsztynie. W porównaniu do ostatniego, domowego starcia z Bogdanką LUK Lublin (2:3), trener Javier Weber dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Nicolasa Szerszenia, który boryka się z urazem mięśni brzucha, zastąpił Manuel Armoa. Na rozegraniu natomiast, zobaczyliśmy Karola Jankiewicza. Wyjściowy skład uzupełnili: Szymon Jakubiszak z Czarkiem Sapińskim na środku, Moritz Karlitzek na przyjęciu, Alan Souza na ataku i Kuba Hawryluk jako libero.

Akademicy z Kortowa najbliższej zwycięstwa byli w pierwszej partii, kiedy to mieli w górze trzy piłki setowe, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Końcówki każdej z trzech odsłon sobotniego spotkania należały do gospodarzy, którzy popełniali mniej błędów i wykorzystywali więcej kontrataków. Trefl zwyciężył 29:25, 25:22, 25:21, a całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Mikołaj Sawicki.

Patrząc w pomeczowe statystyki, również można zauważyć przewagę gdańskich lwów. Gospodarze wykazali się tego dnia dokładniejszym przyjęciem (53% pozytywnego przyjęcia przy 46% pozytywnego przyjęcia gości), byli skuteczniejsi w ataku (52% skuteczności przy 43% skuteczności rywali). Olsztynianie natomiast zdobyli więcej punktów w bloku (10:6), a obie ekipy zdobyły po 2 asy serwisowe.

Najwięcej „oczek” w ekipie Indykpolu AZS zdobyli Alan Souza i Manuel Armoa (12 pkt.), a u gospodarzy – Kewin Sasak (15 pkt.).

– Ekipa z Gdańska zagrała dobre spotkanie. Naszym problemem są łatwe piłki oraz zagrywka. W łatwych sytuacjach popełniamy błędy, nie wykorzystujemy swoich szans – dlatego dziś lepszy okazał się nasz rywal – powiedział po meczu Manuel Armoa

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn kolejne dwa spotkania rozegrają w Hali Urania. Rywalem akademików z Kortowa będą: PGE GiEK Skra Bełchatów (sobota 30.12, godz. 17:30 – biletów brak) oraz Projekt Warszawa (wtorek 2.01, godz. 15:45 – bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl).