Świetne wyniki lekkoatletów z UWM podczas meetingu Copernicus Cup

Konrad Bukowiecki zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą halowego meetingu Orlen Copernicus Cup w Toruniu. Poprawił swój najlepszy tegoroczny wynik. Obecnie wynosi on 21 metrów i 83 centymetry. Rekord Europy U20 w biegu na 800 metrów pobił natomiast inny reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn – Kacper Lewalski.

Forma Konrada Bukowieckiego na początku tego roku może cieszyć. Z każdym startem notuje lepsze wyniki. A zaczął znakomiecie, bo w swoim pierwszym konkursie – na początku lutego w Spale – z wynikiem 21.37 m na chwilę wskoczył na pierwsze miejsce światowych list. Poprawił się już tydzień później na meetingu Orlen Cup w Łodzi (21.39 m).

We wtorek w Toruniu rezultat 21 metrów i 83 centymetry pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca. O centymetr lepszy był Chorwat Filip Mihaljevic.

„Tak daleko nie pchałem już bardzo dawno, jestem bardzo zadowolony!” – mówił na antenie Radia UWM FM kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn. „Jeszcze niedawno rozmawialiśmy o tym, że gdzieś się pogubiłem. Pół roku temu takie odległości to byłaby dla mnie abstrakcja. A teraz już wszyscy mówią o rekordach Polski i o medalach Mistrzostw Świata. Spokojnie! Ja chcę się ustabilizować, czerpać z tego przyjemność, radość. Na razie nie myślę o żadnych rezultatach, bo to jest tak naprawdę wypadkowa tego, co się dzieje podczas konkursu.”

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Z bardzo dobrej strony pokazał się też Kacper Lewalski. Młody elblążanin od niedawna reprezentujący klub z Kortowa w biegu na 800 metrów zajął szóste miejsce. Czasem 1:46.89 pobił własny rekord Polski U20 oraz… rekord Europy U20! Przed nim linię mety minęli m.in. inni utytułowani reprezentanci kraju – Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. Wygrał Brytyjczyk Elliot Gilles (1:45.42).

„Tak naprawdę przygotowujemy się pod sezon letni i to jest naszym głównym celem. Na początku trenowałem w Elblągu. Potem pojechaliśmy na zgrupowanie do Monte Gordo. Tam wykonałem główną pracę. Efekty widać już teraz – pobiłem dwa rekordy Polski i rekord Europy juniorów. Jestem bardzo szczęśliwy. Nie spodziewałem się, że będę w tym miejscu, w którym teraz jestem” – mówi młody zawodnik AZS-u UWM Olsztyn. I dodaje: „Był to mój ostatni w tym roku start w hali. Teraz chwila odpoczynku. I będę już przygotowywał się do sezonu letniego – Mistrzostw Świata Juniorów oraz seniorskich Mistrzostw Europy.”

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!