Szpilki gotowe na awans do Ekstraligi!

Wyjazdowym zwycięstwem 5:4 z KS Zdrowie Garwolin zakończyły zasadniczą część obecnego sezonu I ligi futsalu kobiet zawodniczki drużyny AZS UWM High Heels Olsztyn. W grupie północnej zajęły drugie miejsce i powalczą teraz o awans do Ekstraligi. W dwumeczu zmierzą się z AWF-em Warszawa.

Niedzielne spotkanie olsztynianki rozpoczęły bardzo dobrze. W pierwszej połowie wypracowały sobie dwubramkowe prowadzenie. A po przerwie jeszcze podwyższyły na 3:0. Wtedy szansę pokazania się na parkiecie otrzymały zawodniczki rezerwowe. Drużyna z Garwolina zdobyła bramkę kontaktową, na co „Szpilki” odpowiedziały kolejnym trafieniem.

Gospodynie nie straciły wiary w wyrównanie i zadały kolejne dwa ciosy zbliżając się na 3:4. Długo jednak nie czekały na odpowiedź zawodniczek z Kortowa. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 5:4, które umocniło AZS UWM High Heels Olsztyn na drugim miejscu w tabeli grupy północnej I ligi futsalu kobiet.

„Dziewczyny rozegrały dobry mecz. Aczkolwiek pojechałyśmy tam w troszkę okrojonym składzie. Z powodów zdrowotnych lub kwarantanny odpadło nam kilka podstawowych zawodniczek. Miałyśmy już zagwarantowane drugie miejsce w tabeli. Ale jedziemy na mecz po to, żeby go wygrać. Wyszłyśmy na boisko zdeterminowane i udało nam się” – podsumowała trenerka Ewa Kuliś.

AZS wygrał 5 z 8 spotkań tego sezonu. Zanował też jeden remis i dwie porażki. W swojej grupie był gorszy tylko od Pogoni Dekpol Tczew. „Mogło być lepiej, ale również gorzej. Szkoda troszkę dwóch ostatnich meczy ubiegłego roku. Przegrana z Włókniarzem Białystok i remis ze Zdrowiem Garwolin to nie były wyniki, których się spodziewałam. W drugiej rundzie nastawienie było już inne i zdawałyśmy sobie sprawę z błędów, które popełniliśmy. Mogłyśmy zająć pierwsze miejsce – tym bardziej, że raz wygrałyśmy z zespołem z Tczewa.”

Z Ewą Kuliś rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

W barażach o awans do Ekstraligi drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn zmierzy się z AWF-em Warszawa. Pierwsze spotkanie odbędzie się prawdopodobnie 19 lutego w hali w Kortowie. Rewanż – na początku marca w stolicy. „Szpilki” czeka jednak jeszcze rywalizacja w Pucharze Polski. W sobotę 12 lutego miały zagrać we własnym obiekcie z liderkami Ekstraligi – UAM Poznań. Mecz zostanie jednak przełożony na inny termin.

Przypomnijmy też, że studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie awansowały również do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Ten odbędzie się w dniach 26 lutego – 1 marca w Krakowie.