„Szpilki” kończą rok z kompletem zwycięstw!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała na wyjeździe 4:3 Heliosem Białystok i z kompletem pięciu zwycięstw pewnie prowadzi w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Kortowskie „Szpilki” kolejne spotkanie rozegrają dopiero 20 stycznia.

Dla AZS-u był to najbardziej wyrównany mecz w tym sezonie. Przypomnijmy, że olsztyńskie futsalistki wcześniej pewnie wygrywały 10:1 z Ekosportem Białystok, 9:2 z Fortami Piątnica, 4:2 z Włókniarzem Białystok i 7:3 z AS Stomil Olsztyn.

W sobotę do przerwy wydawało się, że ponownie bez większych problemów zainkasują komplet punktów. Do przerwy prowadziły bowiem już 3:0. W 34. minucie podwyższyły jeszcze na 4-0. Ale rywalki zaczęły później strzelać bramki i… niemal udało im się wywalczyć punkt. Ostatecznie jednak o jedno trafienie lepsze były „Szpiki”, zwyciężając 4:3. Dzięki tej wygranej kończą rok na pozycji liderek tabeli Makroregionu I.

Pierwsza połowa była z naszej strony dobrze przemyślana i dosyć spokojna. Niestety w drugiej połowie straciłyśmy czujność i te trzy bramki rywalki strzeliły nam pod koniec meczu. Ale dzięki naszej waleczności na boisku, spotkanie zakończyło się naszą wygraną – podsumowała Oliwia Cwalińska, kapitan AZS.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera z Radia UWM FM.