Szpilki przegrały w meczu na szczycie tabeli

W spotkaniu na szczycie tabeli grupy północnej I ligi futsalu kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn przegrała na wyjeździe 3:8 z Pogonią Dekpol Tczew. Kortowskie „Szpilki” tracą już 5 punktów do liderek.

Mecz w Tczewie rozstrzygnęła druga połowa. W pierwszej był remis 3-3. Olsztynianki dwukrotnie prowadziły, ale gospodynie szybko odpowiadały bramkami wyrównującymi. A po przerwie zdominowały kortowskie „Szpilki”, które nie wytrzymały chyba tego spotkania kondycyjnie.

„Przez całą pierwszą połowę grałyśmy cios za cios i jak równy z równym. Jednak później zabrakło nam chyba pary. Dziewczyny miały taką taktykę, żeby nas zabiegać i niestety im się to udało” – podsumowała w studiu Radia UWM FM Julia Klonowska. „Pojechałyśmy tam dość szczupłym składem. Dziewczyny miały zaliczenia, egzaminy, część była chora i niedostępna. Nie miałyśmy tylu opcji, by zwyciężyć.”

W dniach 20-23 stycznia w Łodzi odbędzie się półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zmierzy się w swojej grupie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Łodzi, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechniką Gdańską.

Z Julią Klonowską rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!