Szpilki rozpoczęły nowy sezon od zwycięstwa

Na inaugurację nowego sezonu I ligi futsalu kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w kortowskiej hali 4:3 z Pogonią Dekpol Tczew. Trzy bramki dla „Szpilek” strzeliła Julia Klonowska. Zwycięstwo zapewniło im trafienie Anny Siwickiej.

Kortowska drużyna rozpoczęła pierwsze spotkanie nowego sezonu w składzie: Aleksandra Kojadyńska, Wiktoria Konopka, Julia Klonowska, Oliwia Cwalińska i Natalia Łapińska. Wynik otworzyła Julia Klonowska, lecz później trzy bramki na swoim koncie zapisały zawodniczki z Tczewa.

Trenerka Ewa Kuliś skutecznie zmotywowała jednak swoje podopieczne. Dzięki kolejnym dwóm trafieniom Klonowskiej i golu zmienniczki Anny Siwickiej AZS UWM High Heels Olsztyn wygrał ostatecznie 4:3.

– Weszłyśmy intensywnie i mocno w mecz. Pierwsze minuty były pod naszą kontrolą. Niestety w drugiej części pierwszej połowy dziewczyny zaczęły panikować i pojawiły się błędy – podsumowała trenerka kortowskiej drużyny na antenie Radia UWM FM. – Dziewczyny bardzo dobrze się spisały. Zagrały to, co ćwiczyłyśmy. Każda zagrała bardzo dobry mecz – z rozmysłem i rozwagą.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

O kolejne punkty „Szpilki” powalczą w niedzielę 21 listopada. O 17:30 zmierzą się na wyjeździe z AZS SGGW Warszawa.