„Szpilki” w lidze na szóstkę!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała w hali w Kortowie 6:3 KS Włókniarz Białystok i umocniła się na prowadzeniu w tabeli Makroregionu I rozgrywek I ligi futsalu kobiet. „Szpilki” mają na koncie komplet sześciu zwycięstw! Teraz czeka je rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Dla zespołu z Kortowa był to drugi mecz w tym roku. Przypomnijmy, że w środę niespodziewanie uległy 3-4 w Hali Urania Stomilankom Olsztyn i pożegnały się z Pucharem Polski. W lidze są jednak nie do zatrzymania. Już po pierwszej połowie sobotniego spotkania prowadziły 5-1. Trzy bramki zapisała na swoim koncie Anna Siwicka  a kolejne dwie strzeliły Natalia Łapińska i grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska. Rywaliki odpowiedziały jedynie trafieniem Wiktorii Hryniewickiej.

Białostocczanki zaczęły jednak odrabiać straty po przerwie. Gole Weroniki Piaszczyńskiej i Kornelii Ostasiewicz (która popisała się kapitalnym dryblingiem i strzałem) sprawiły, że było 5-3. Ale wtedy znów błysnęła niezwykle skuteczna tego dnia Anna Siwicka, ustalając wynik meczu na 6-3.

„Jak się prowadzi 5-1, ciężko jest się zmotywować w drugiej połowie. Natomiast testowałyśmy też trochę nowych rzeczy, więc jest to fajnie przepracowany czas na boisku, co cieszy” – mówiła po meczu Aleksandra Kojadyńska. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera na antenie Radia UWM FM!

Olsztynianki czeka teraz rywalizacja w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Od czwartku do soboty o awans walczyć będą w Poznaniu. W fazie grupowej trafiły na AZS AWF Warszawa, SGH Warszawa i Politechniką Łódzką. Kolejne spotkanie w I lidze rozegrają natomiast 4 lutego. W Kortowie podejmą wówczas KS Helios Białystok. Z tą drużyną w minioną niedzielę mierzyły się na wyjeździe zawodniczki AS Stomil Olsztyn i… przegrały 1-3, tracąc pozycję wiceliderek tabeli Makroregionu I. O kolejne punkty powalczą także 4 lutego z Fortami Piątnica.