„Szpilki” z czwartą wygraną w sezonie

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała we własnej hali 2:0 Helios Białystok i umocniła się na pierwszym miejscu w swojej grupie I ligi futsalu kobiet. W obecnym sezonie wygrała wszystkie cztery spotkania. 

Sobotni mecz rozgrywany w olsztyńskim w Kortowie był bardzo wyrównany. Decydująca okazała się piętnasta minuta. W kilkadziesiąt sekund olsztynianki przeprowadziły dwie akcje, które zakończyły się strzeleniem bramki. Najpierw trafiła Anna Siwicka, a chwilę później Natalia Łapińska. I to wystarczyło, aby wygrać. Rywalki próbowały odrobić straty, ale nie udało im się pokonać Aleksandry Kojadyńskiej.

– Kolejny raz kontrolowałyśmy mecz. Mimo, że przeciwniczki musiały gonić wynik, nasze akcje naprawdę były fajne. Mogło wpaść więcej bramek, ale w dobrej formie była bramkarka z Białegostoku. Ale cieszy kolejna wygrana! – oceniła Kojadyńska.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

AZS UWM High Heels Olsztyn – DTS Helios Białystok sekcja żeńska 2-0 (2-0)
Siwicka 15′, Łapińska 15′

AZS: Aleksandra Kojadyńska – Julia Klonowska, Anna Siwicka, Oliwia Cwalińska, Natalia Łapińska. Rezerwowe: Aneta Wasilewska – Weronika Dąbrowska, Karolina Szymańska, Joanna Ścisłowska, Aleksandra Rojek, Katarzyna Grzesik, Aleksandra Duda, Julia Matłosz.

Teraz przed kortowskimi „Szpilkami” mecz na szczycie tabeli. 11 grudnia zmierzą się na wyjeździe z AZS SGGW Warszawa.

fot. Paweł Piekutowski / AZS UWM High Heels Olsztyn