Szymon Piątkowski na podium zawodów Turkish Open

W tureckim mieście Antalaya odbyły się zawody Puchar Świata taekwondo – Turkish Open. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn Szymon Piątkowski wywalczył tam srebrny medal! W kategorii -80 kg wygrał aż cztery pojedynki. Przegrał jedynie walkę finałową z Bośniakiem Nedzadem Husiciem.

W drodze do finału Piątkowski mierzył się z reprezentantami gospodarzy Kursunoglu i Kurutasem, Gruzinem Kintsurashvilim oraz z Chorwatem Vito Krpanem. Z tych czterech pojedynków wyszedł zwycięsko. Dopiero w starciu o złoto zawodów Pucharu Świata pokonał go Nadzad Husic z Bośni i Hercegowiny.

„Jestem zadowolony z tego startu i z wyniku. Były to ostatnie zawody przed kwalifikacjami na igrzyska olimpijskie. To na pewno dla mnie dobra prognoza przed tak ważnym startem” – podkreśla sportowiec z UWM, który obecnie znajduję się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Manchesterze. Później z kadrą będzie trenował w Zakopanem.

Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn ma szansę na wywalczenie w tym roku przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się na początku marca w Sofii. „Na kwalifikacje jadą najlepsi zawodnicy ze swojego kraju. Na igrzyska pojadą jedynie finaliści w każdej kategorii wagowej. Łatwo nie będzie, ale w obecnym momencie czuję się bardzo dobrze przygotowany i zamierzam zdobyć przepustkę na IO w Paryżu.”

Posłuchaj rozmowy na antenie Radia UWM FM!