Trener Indykpolu AZS zostaje na kolejne dwa lata!

Doświadczony i utytułowany szkoleniowiec zostaje w Olsztynie. Javier Weber będzie prowadził drużynę Indykpolu AZS Olsztyn przez kolejne dwa sezony!

Javier Weber do Indykpolu AZS Olsztyn dołączył pod koniec grudnia. Przypomnijmy – argentyński szkoleniowiec sezon 2021/2022, rozpoczął w barwach brazylijskiego Funvic Natal, lecz na początku grudnia pożegnał się z zespołem. Rozbrat z siatkówką nie trwał jednak zbyt długo, bowiem kilkanaście dni później, Weber dołączył do ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Nowy szkoleniowiec pierwszy trening poprowadził 27 grudnia. – Czuję dużą pewność siebie wśród zawodników. To dla mnie bardzo ważne. Teraz zaczynamy pracę, aby z dnia na dzień stać się coraz lepszym zespołem. Uważam, że do tej pory drużyna grała dobrze, lecz może prezentować się jeszcze lepiej – stwierdził wtedy uznany szkoleniowiec.

I choć początek przygody Webera z PlusLigą nie był udany (dwie porażki z rzędu), to później było już coraz lepiej. Do tej pory (tj. początek marca), Javier Weber poprowadził ekipę ze stolicy Warmii i Mazur w ośmiu spotkaniach – pięć z nich zakończyło się wygraną, a w trzech potyczkach trener akademików z Kortowa musiał przełknąć gorycz porażki.

Jeszcze przed decydującymi meczami w fazie zasadniczej, mamy dla naszych Kibiców dobrą informację. Javier Weber przez najbliższe dwa sezony wciąż będzie kierował grą Indykpolu AZS Olsztyn!

Ogłoszenie przedłużenia umowy z Javierem Weberem, miało miejsce w szczególnym miejscu. Wraz z argentyńskim szkoleniowcem, wybraliśmy się na plac budowy nowej Hali Urania, aby zobaczyć postępy w pracach. I jak zapewnia nas wykonawca – przebiegają one zgodnie z planem.

– Halę Urania pamiętam bardzo dobrze. Byłem tutaj w 2006 roku podczas spotkania w europejskich pucharach – mówi Javier Weber. – Byłem wtedy trenerem drużyny Panathinaikos Ateny. Zagraliśmy dobre spotkanie. Wygraliśmy 3:2 i mam dobre wspomnienia z tej wyprawy, jeśli chodzi o miasto Olsztyn i samą Uranię. AZS miał wtedy dobrą drużynę – na rozegraniu był Paweł Zagumny, a na ataku Piotr Gruszka.

I dodaje: – Zostaję tutaj na następne dwa sezony! Zostaję i chciałbym, abyśmy przez najbliższe dwa lata grali razem. Czekam również na nową Halę Urania – jeszcze nie w przyszłym sezonie, ale już za dwa lata… Chciałbym, abyśmy grali w niej wszyscy razem!

– W grudniu, kiedy nawiązaliśmy kontakt z Javierem Weberem, ustaliliśmy czas trwania umowy do końca bieżącego sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Obie strony są zadowolone ze współpracy i z tego względu postanowiliśmy podpisać nową, dwuletnią umowę. Cieszę się tym bardziej, ponieważ trener Weber miał propozycję z bogatszych klubów – postanowił jednak zostać w Olsztynie. Jestem przekonany, że w kolejnych dwóch sezonach będziemy wspólnie grali o wysokie cele.

W najbliższym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Początek poniedziałkowej konfrontacji o godz. 17:30.