Uniwersytecki medal siatkarskich AMP dla studentek UWM

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostały sklasyfikowane na dwunastym miejscu finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Z Krakowa przywiozły jednak medal. Wywalczyły brąz wśród uniwersytetów.

W przeciwieństwie do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy w swoim składzie mieli zawodników występujących w PlusLidze, drużyna żeńska nie była faworytem do medali podczas finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski.

Rywalizację w Krakowie zaczęła od dwóch porażek: 0:2 (23:25, 15:25) z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie i 0:2 (19:25, 8:25) z Vistulą Warszawa. Drugiego dnia pokonały jednak 2:0 (25:22, 25:18) Uniwersytet Warszawski i rywalizację w swojej grupie zakończyły na trzecim miejscu. Nie awansowały do ćwierćfinału, ale zapewniły sobie medal w klasyfikacji uniwersytetów. Miały nawet szansę na srebro, ale dwa ostatnie spotkania ponownie przegrały. Najlpierw uległy 0:2 (15:25, 12:25) Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. A w meczu o 11. miejsce okazały się gorsze od Politechniki Poznańskiej 0:2 (18:25, 14:25).

Turniej wygrały reprezentantki PWSZ Tarnów, które w finale pokonały AWF Katowice 3:0 (25:21, 25:22, 25:17). W meczu o trzecie miejsce WSZiA Opole okazała się lepsza od PŚ Gliwice 3:1 (25:17, 25:15, 24:26, 25:22).