W Wilksach będą gubić zbędne kilogramy

Wilkaski AZS rozpoczyna walkę z nadwagą i otyłością mieszkańców powiatu giżyckiego. Do końca kwietnia trwa rekrutacja oraz kwalifikacja osób chętnych do udziału w przedsięwzięciu.

Akademicki Związek Sportowy Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Ośrodek w Wilkasach zajmie się fizjoterapią, aktywnością i treningiem mieszkańców Giżycka i powiatu giżyckiego. Ośrodek otrzymał dofinansowanie z powiatu giżyckiego na realizację projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości po przebyciu Covid-19 u osób zamieszkałych na terenie powiatu giżyckiego”. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach profilaktyki i promocji zdrowia. Weźmie w nim udział kilkadziesiąt osób w wieku 18-65 lat, które przebyły chorobę COVID-19.

Podczas kwalifikacji oraz na zakończenie projektu naszym uczestnikom przeprowadzimy analizę składu ciała pod względem tkanki mięśniowej, tłuszczowej oraz określimy wiek metaboliczny –informuje Marek Szlachta, dyrektor AZS COSA Ośrodek w Wilkasach. – Zamierzmy przeprowadzić zajęcia zabiegowe z fizjoterapeutą, zajęcia na siłowni z trenerem personalnym oraz chcemy zorganizować wycieczki nordic walking po ścieżkach edukacyjnych w wilkaskim lesie.

W ramach realizacji projektu osoby zakwalifikowane będą mogły skorzystać z:
2 analiz składu i masy ciała (na początku i po zakończeniu realizacji),
20 zabiegów fizjoterapeutycznych,
10 godzin zajęć ruchowych na siłowni,
10 spacerów nordic-walking,
5 ćwiczeń indywidualnych,
indywidualne spotkanie z fizjoterapeutą,
indywidualne spotkanie z doradcą dietetycznym.

Zaplanowane działania mają spowodować – zdaniem fizjoterapeutów – redukcję tkanki tłuszczowej u większości uczestników. Natomiast priorytetem tych przedsięwzięć jest zachęcenie mieszkańców Giżycka oraz powiatu giżyckiego do aktywnego spędzania czasu.