Wakacje kończymy z przytupem

Niezwykłe zakończenie wakacji czeka wszystkich mieszkańców i turystów Wilkas, Giżycka, całego powiatu i okolic. W sobotę, 9 września na terenie AZS Wilkasy odbędą się Frajdy Miejskie. Otwarty, wielki rodzinny piknik sportowy kryje za sobą wiele niezapomnianych atrakcji.

Kilka godzin wspólnej zabawy podczas gry terenowej, turnieje siatkówki plażowej i tenisa, spotkania z utalentowanymi sportowcami, nowe aktywności, niespodzianki, park dmuchańców, koncerty, losowanie ciekawych nagród – to wszystko sprawi, że będzie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin z dziećmi, przyjaciół i znajomych. Uczestnicy bezpłatnej zabawy mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek.

Gra terenowa

Misje specjalne dla całych rodzin, paczek przyjaciół i znajomych oraz odkrywanie trasy przy pomocy mapy – tego wszystkiego mogą się spodziewać uczestnicy gry terenowej. Świetna zabawa czekać będzie na śmiałków, którzy wyruszą w pieszy rajd. Na liczącej ok. 5 km trasie odwiedzą kilkanaście punktów kontrolnych. Żeby je zaliczyć, uczestnicy będą musieli wykonywać zadania nie tylko sprawnościowe, ale i logiczne. Przygotowane gry będą okazją do wspólnej zabawy i wymagać mają pracy zespołowej. Wszyscy, którzy podejmą wyzwanie, otrzymają pakiet startowy, a w nim: pamiątkową koszulkę, numer startowy, worek, napój i mapę.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny (2-6 osobowe) składające się z co najmniej jednej osoby pełnoletniej. Liczba miejsc do udziału w grze terenowej jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem zabawy lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.

– To nie jest typowy wyścig i tu nie jest istotny wynik. Chodzi nam o upowszechnianie aktywności fizycznej i pokazanie tego, jak można w ciekawy sposób spędzić sobotę, spróbować różnych form aktywności oraz pokazać, czym zajmuje się AZS. Na mecie każdy będzie zwycięzcą i na każdego będzie czekał medal – zapowiada Sekretarz Generalny AZS Dariusz Piekut.

Turniej tenisa i siatkówki plażowej

Zakończenie wakacji nie może się odbyć bez sportów „pod chmurką”. Na kompleksie boisk plażowych AZS Wilkasy odbędzie się turniej siatkówki plażowej, w której sędziami będą zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn. Karol Jankiewicz i Jakub Ciunajtis to wychowankowie AZS Olsztyn, którzy zadebiutowali w PlusLidze w barwach akademików z Kortowa. Chodź na co dzień grają w hali, to siatkówka plażowa nie jest im obca. W 2021 zwyciężyli w zawodach PreZero Grand Prix PLS, czyli odmianie siatkówki plażowej 4×4, w której udział biorą wszystkie zespoły PlusLigi.

Do udziału w zabawie może się zgłosić pary dziewczęce/kobiece i chłopięce/męskie.

Uczestnicy zawodów otrzymają pakiety startowe, w których znajdą się: pamiątkowa koszulka, worek i napój. Dla najlepszych zaplanowano zaś medale oraz ciekawe nagrody.

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem turnieju lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Puchar AZS w SUPie

Uczestnicy gry terenowej, którym zostanie trochę pary w rękach, odrobina kondycji i dwie szczypty równowagi – będą mogli wziąć udział w Pucharze AZS w SUP-ie. W sprincie do pokonania będzie wyznaczona na wodach jeziora Niegocin trasa licząca około 250 m. Zawodnicy ruszać będą z plaży parami, a zwycięzcy awansować będą do kolejnej fazy pucharu. To właśnie widowiskowe pojedynki jeden na jeden dostarczą wielu emocji kibicom zebranym na brzegu. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie MOPR.

Więcej informacji o Pucharze AZS w SUPie tutaj.

Festyn sportowy

Dla uczestników gry terenowej oraz turniejów organizator zabezpieczył dodatkowe atrakcje. W strefie cateringowej można będzie zjeść przekąskę. Prócz tego na placu przy scenie głównej oraz plaży czekać będzie kilka godzin wspólnej zabawy i atrakcji dla najmłodszych (m.in. animacje i park dmuchańców). Dla starszych uczestników zaplanowano zaś strefę chillu przy wakacyjnej muzyce.

Podczas festynu będzie można spotkać ciekawe osobistości ze świata sportu i nie tylko. Dwukrotna medalistka olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska zachęci do wyścigów na ergometrze z reprezentantem Polski w wioślarstwie morskim – Maciejem Zawojskim. Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn chętnie poodbijają piłkę nie tylko z fanami siatkówki. Można będzie też porozmawiać i pożartować z artystą kabaretowym – Jarkiem Markiem Sobańskim. Całość uświetni koncert zespołu Farba, twórcy m.in. hitu „Chcę tu zostać”.

Program:

8:15 – otwarcie biura zawodów, odbieranie pakietów startowych do gry terenowej, turniejów siatkówki plażowej i tenisa
9:45 – start turniejów tenisa i siatkówki plażowej (kompleks boisk do siatkówki plażowej, korty tenisowe)
9:50 – rodzinna rozgrzewka (przy scenie głównej)
10:00 – wspólny start, rozpoczęcie gry terenowej (brama startowa)
11:00 – rozpoczęcie festynu (atrakcje dla najmłodszych, przekąski dla uczestników gry terenowej i turniejów sportowych, rozdawanie medali, strefa dmuchańców, animacje, strefa chillu, spotkania ze sportowcami i wiele innych)(boiska i okolice sceny głównej)
11:45 – koncert (scena główna)
12:00 – rozpoczęcie Pucharu AZS w SUPie (plaża)
13:00 – finał gry terenowej (losowanie nagród)
13:30 – finał turniejów tenisa i siatkówki plażowej (wyłonienie zwycięzców, rozdanie medali, wręczenie nagród – scena główna)
14:00 – zakończenie pikniku

Harmonogram kursowania bezpłatnego autobusu:

8:45 – Giżycko – Wilkasy (trasa zostanie wskazana drogą mailową zakwalifikowanym uczestnikom)
14:15 – Wilkasy – Giżycko (trasa zostanie wskazana drogą mailową zakwalifikowanym uczestnikom)

Chęć skorzystania z bezpłatnego transportu należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym.

Parking dla samochodów

Dla uczestników gry i turniejów przyjeżdżających autami zostanie udostępniony parking przy hotelu oraz plac trawiasty przy boiskach. Na miejscu prosimy o stosowanie się do poleceń obsługi i parkowanie we wskazanych miejscach.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Grafika: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO