Wciąż bez zwycięstwa w nowej Uranii

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w nowej Hali Urania. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, przegrali w ostatnim meczu w 2023 roku, z ekipą PGE GiEK Skry Bełchatów 1:3.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn podczas inauguracji Hali Urania, choć prowadzili już 2:0, to musieli uznać wyższość rywala, ulegając po tie-breaku. W swoim drugim starciu przed olsztyńską publicznością, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur miała jeden cel – pozytywnie zakończyć 2023 rok. Sobotnie starcie z PGE GiEK Skrą Bełchatów, akademicy rozpoczęli w składzie: Tuaniga, Szymendera, Karlitzek, Jakubiszak, Sapiński, Souza, Hawryluk (libero).

Obie drużyny prowadziły wyrównana walkę w pierwszej partii sobotniego spotkania. Punkty po obu stronach siatki zdobywali: Moritz Karlitzek oraz Dawid Konarski. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali olsztynianie, którzy zwyciężyli 28:26. Podrażnieni bełchatowianie od początku drugiej odsłony ruszyli do ataku. Do Konarskiego w ataku dołączył Lipiński i głównie dzięki tej dwójce zawodników, PGE GiEK Skra zwyciężyła 25:17, doprowadzając do wyrównania w całym meczu.

Trzecia partia miała podobny przebieg jak drugi set. Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Gardiniego wykorzystywali kontry, natomiast w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur brakowało dokładności. Efektem tego było ponowne zwycięstwo gości 25:17. Dobra gra ekipy z Bełchatowa miała również swoją kontynuację w czwartej partii – PGE GiEK Skra wygrała 25:20, jak i całe spotkanie 3:1.

– Brakuje nam spójności w grze. Potrzebujemy tego na przyszły rok, aby wyglądało to dobrze już w kolejnych meczach. Potrzebujemy czasu i treningów, ponieważ chcielibyśmy poprawić grę przede wszystkim dla naszych Kibiców – powiedział po meczu Alan Souza.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn kolejny mecz rozegrają już we wtorek, 2 stycznia 2024 roku o godz. 15:45. Rywalem akademików będzie Projekt Warszawa, a dla Kibiców przygotowaliśmy nie lada gratkę – do Hali Urania zawita Puchar Mistrzów Europy, który reprezentacja Polski wywalczyła w Rzymie we wrześniu 2023 roku. Bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl.