Za nami Memoriał im. prof. Wiktora Wawrzyczka

AZS UWM Olsztyn zajął drugie miejsce w tegorocznej edycji Memoriału im. prof. Wiktora Wawrzyczka. Akademicy we własnej hali pokonali 3:0 Stoczniowca Gdańsk i 3:2 Centrum Augustów. Ulegli też 0:3 drużynie MOS Wola Warszawa, która okazała się najlepsza w całym turnieju.

Memoriał im. prof. Wiktora Wawrzyczka to już tradycyjnie jeden z ostatnich etapów przygotowań do startu nowego siatkarskiego sezonu. AZS UWM Olsztyn po rocznej przerwie wraca do II ligi. I właśnie na tle innych zespołów z tego szczebla rozgrywkowego sprawdził formę na dwa tygodnie przed pierwszym meczem o punkty.

Turniej w Kortowie akademicy rozpoczęli od zwycięstwa 3:0 ze Stoczniowcem Gdańsk. W sobotni wieczór zmierzyli się także z MOS Wola Warszawa. Tu zdecydowanie lepsi byli rywale (0:3). W niedzielę drużynie prowadzonej przez Pawła Borkowskiego pozostała więc walka o drugie miejsce. Zagwarantowała to sobie pokonując po bardzo wyrównanym spotkaniu 3:2 Centrum Augustów.

Posłuchajcie, jak turniej podsumowali zawodnicy olsztyńskiego klubu – Mateusz Stefanowicz i Maciej Kwiatkowski. Rozmawiał z nimi Piotr Szauer.

W kolejny weekend AZS UWM Olsztyn wystaruje jeszcze w turnieju towarzyskim w Augustowie. Pierwszy mecz nowego sezonu II ligi rozegra natomiast 1 października. Na wyjeździe zmierzy się z Arką Chełm.