Złe miłego początki? Lakersi przegrali w Białymstoku

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała na wyjeździe 0:34 z aktualnym Mistrzem Polski – Lowlanders Białystok. Dla Jeziorowców był to powrót po trzech latach do najwyższej klasy rozgrywkowej – PFL1. O pierwsze zwycięstwo w sezonie powalczą 15 kwietnia w Katowicach.

Trudno było spodziewać się innego scenariusza, niż dominacja gospodarzy sobotniego spotkania. W końcu beniaminek grał z najlepszą drużyną poprzednich rozgrywek. Zespół z Białegostoku szczególnie dobrze prezentował się w pierwszych dwóch kwartach. Obie wygrał 14:0. W kolejnej żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. I choć olsztynianie poprawili grę defensywną, wciąż nie byli w stanie zagrozić rywalom w ataku. Ostatnią kwartę Lowlanders zakończyli z jednym przyłożeniem i wygrali całe spotkanie pewnie – 34:0.

– Była to twarda lekcja pierwszoligowego futbolu, z której na pewno wyciągniemy odpowiednie wnioski. Wracamy do domu żeby odpocząć i skupić się na kolejnym meczu. Sezon dopiero się zaczął! – podsumowali Jeziorowcy.

Kolejne spotkanie drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers rozegra 14 kwietnia. W Katowicach zmierzy się z Silesia Rebels. Tydzień później – także na wyjeździe – zmierzą się z Warsaw Eagles. Przed własną publicznością zaprezentują się natomiast dopiero 7 maja. W Kortowie podejmować będą Warsaw Mets.