Złoty medal Zalewskiego

Karol Zalewski wywalczył w Suwałkach złoty medal lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn wygrał z czasem 46,44 sekundy. Drugi linię mety minął Kajetan Duszyński (46,57). Trzecie miejsce zajął Mateusz Rzeźniczak (46,77).

Dla Karola Zalewskiego był to dopiero drugi w tym roku start na jego koronnym dystansie. Wcześniej sprawdzał formę w biegu na 300 metrów. M.in. w Suwałkach, gdzie kilka tygodni temu także był najlepszy. Z dobrej strony pokazał się także podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie z czasem 45,38 sekundy zajął czwarte miejsce. To jego najlepszy wynik w tym sezonie (bliski rekordowi życiowemu). Wypełnił minimum na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Monachium. A przegrał tylko z reprezentantami Dominikany i RPA.

Rywalizacja 400-metrowców w Suwałkach została przełożona z czwartku na piątek. Pierwszego dnia Mistrzostw Polski miały odbyć się eliminacje. Ale… pogoda popsuła plany organizatorom. Dlatego Zalewski i inni czołowi polscy biegacze musieli w piątek startować dwukrotnie. W finale najlepszy okazał się właśnie reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn. Pokonał m.in. kolegów ze sztafety 4×400 metrów: Kajetana Duszyńskiego i Mateusza Rzeźniczaka.

Dla Karola Zalewskiego był to już 12 złoty medal MP w karierze. Jak ocenia swój start? Jakie ma plany na kolejne miesiące? Posłuchajcie! Rozmawiał z nim Piotr Szauer.