Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki…

Choć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn prowadzili już 2:0, to całe spotkanie przegrali 2:3. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe Bogdance LUK Lublin. 

Przed rozpoczęciem 27 serii gier, akademicy z Kortowa zajmowali w ligowej tabeli 7 miejsce i wciąż walczyli o awans do fazy play-off. Zadanie to jednak nie było łatwe, bowiem niedzielnym rywalem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, była bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie, ekipa Bogdanki LUK Lublin. – Nie chcę już myśleć o przeszłości. Mamy przed sobą cztery mecze. Musimy zagrać lepiej na zagrywce i być bardziej konsekwentni w ataku – powiedział przed niedzielnym spotkaniem trener Javier Weber.

Po problemach zdrowotnych, do wyjściowego składu akademików z Kortowa powrócili: Moritz Karlitzek i Kuba Hawryluk. Oprócz nich, na boisku zobaczyliśmy: Tuanigę na rozegraniu, Jakubiszaka z Sapińskim na środku, Szymnederę na przyjęciu oraz Souzę na ataku.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn dobrze rozpoczęli pierwszą partię niedzielnego spotkania. Olsztynianie zdobywali punkty przy zagrywce Czarka Sapińskiego, a na siatce skuteczni byli Alan Souza oraz Moritz Karlitzek. Efektem tego było pewne zwycięstwo 25:15. Dobra gra przyjezdnych miała również miejsce w drugiej odsłonie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była świetnie zorganizowana w obronie i ataku. Również i tę odsłonę zapisaliśmy na konto ekipy z Kortowa – 25:17.

Podrażnieni gospodarze w trzeciej partii ruszyli do ataku. Raz po raz punktowali Ferreira i Schulz. Akademicy z Kortowa mieli problemy w przyjęciu i ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu. Skrzętnie wykorzystali to lublinianie, którzy wygrali 25:23, którzy odd tego momentu na parkiecie zaczęli „rządzić”. Lublinianie wrócili do swojej formy, którą prezentują przez większość sezonu. Akademicy z Kortowa natomiast ponownie zaczęli popełniać proste błędy. Czwarta partia (25:15), jak i piąta (16:14), została zapisana na konto gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Wachnik.

– Nie mam pojęcia, co się stało. My po dwóch setach przegraliśmy grać, natomiast nasi rywale wprost odwrotnie – zaczęli prezentować swój poziom. Na początku meczu nie popełnialiśmy prostych błędów, wykorzystywaliśmy także to, co najlepsze. W trzeciej partii role się niestety odwróciły. Mało brakowało, abyśmy „dowieźli” trzy punkty – jest nam po prostu przykro – powiedział po meczu Dawid Siwczyk.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Treflem Gdańsk – Hala Urania, Wielka Sobota (30.03), godz. 17:30. Ostatnie 400 biletów dostępne na bilety.indykpolazs.pl