Zwycięstwo w Lubinie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali na wyjeździe KGHM Cuprum Lubin 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Nicolas Szerszeń!

W porównaniu do ostatniego meczu, trener Javier Weber dokonał dwóch zmian w podstawowym składzie: zamian Souzy na ataku zagrał Manuel Armoa, a Sapińskiego zastąpił Dawid Siwczyk. Wyjściową „siódemkę” uzupełnili: Tuaniga na rozegraniu, Jakubiszak na środku, Karlitzek z Szerszeniem na przyjęciu i Hawryluk jako libero.

Pierwsza partia sobotniego spotkania była bardzo wyrównana. Na ataki Manuela Armoy, gospodarze odpowiadali uderzeniami Wojciecha Ferensa. Obie drużyny często wymieniały się na prowadzeniu, lecz ostatecznie premierowa odsłona została zapisana na konto akademików z Kortowa (25:23).

Olsztynianie od początku drugiej partii ruszyli do ataku, wypracowując sobie kilkupunktową przewagę (7:3). Mimo próby odrobienia strat przez gospodarzy (m.in. ataki Ferensa oraz Strulaka), zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera utrzymali przewagę, zwyciężyli 25:22.

Trzeci set był tylko formalnością – pokaz siły Indykpolu AZS Olsztyn w każdym elemencie gry dał pewna wygrał wygraną 25:14 i zwycięstwo w całym meczu 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Nicolas Szerszeń.

– Czuję się świetnie. Zagraliśmy dobre spotkanie w każdym elemencie, mimo, że pierwszy set był dość „chwiejny” – raz to my mieliśmy dwa punkty przewagi, by po chwili to nasz rywal był z przodu. Popełnialiśmy również proste błędy. W kolejnych partiach zagraliśmy jak drużyna, nasz serwis wyglądał bardzo dobrze, a pod względem gry w systemie blok-obrona, to było nasze najlepsze spotkanie – powiedział Javier Weber, szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zagrają po raz pierwszy w Hali Urania. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie Bogdanka LUK Lublin – niedziela, 17.12, godz. 17:30. Wszystkie bilety zostały sprzedane.