Studenci UWM zagrali w Katowicach poniżej oczekiwań

Nie tak wyobrażali sobie zapewne start w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W Katowicach chcieli walczyć o medal. Niestety nie udało im się nawet awansować do ćwierćfinału. Zajęli jedenaste miejsce.

AZS UWM Olsztyn wraca do siatkarskiej II ligi

AZS UWM Olsztyn wygrał w Lublinie finałowy turniej barażowy o awans do II ligi! Drużyna prowadzona przez Pawła Borkowskiego pokonała 3:0 PTPS-ZSS Człuchów, 3:0 AKS Karol KUL i również 3:0 AS Stal Nysa. W tym sezonie studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego powalczą jeszcze o medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Półfinały AMP w piłce siatkowej

Akademickie Mistrzostwa Polski to największe ogólnopolskie rozgrywki akademickie. W kwietniu czekają nas sportowe emocje związane z piłką siatkową mężczyzn oraz kobiet. Turniej półfinałowy mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia, a kobiet – 25-28 kwietnia. Gospodarzami obu turniejów są siatkarki i siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Trenerem żeńskiego zespołu jest […]

Wyjątkowy finał siatkarskiej III ligi na Warmii i Mazurach

W pierwszym spotkaniu finałowym rozgrywek siatkarskiej III ligi na Warmii i Mazurach AZS UWM Olsztyn pokonał na wyjeździe Sunbroker KPS Gietrzwałd 3:2. Rewanż już w sobotę 23 marca o 13:00 w Hali Urania. Tym meczem obie drużyny chcą upamiętnić zmarłego kilka dni temu Tomasza Kluchcińskiego – Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski w barwach AZS-u Olsztyn.

Młodzi akademicy wygrali na inaugurację sezonu w III lidze

AZS UWM Olsztyn wygrał w Kortowie 3:1  z KPS Gietrzwałd w swoim pierwszym spotkaniu sezonu 2023/2024 w III lidze siatkówki mężczyzn. Trener akademików Paweł Borkowski nie był zadowolony z postawy swojej drużyny. Ale widzi też pozytywy w jej grze.

Siatkarski AZS UWM Olsztyn rozpoczyna sezon w III lidze

Po spadku z II ligi siatkarze AZS-u UWM Olsztyn chcą szybko udowodnić, że zasługują na grę na tym szczeblu rozgrywkowym. Przebudowana nieco drużyna rozpocznie nowy sezon w III lidze już w sobotę 14 października w hali w Kortowie

UWM ponownie najlepszym siatkarskim uniwersytetem

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęła czwarte miejsce w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Z Poznania przywiozła jednak także złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów. Z uniwersyteckim brązem do Olsztyna wróciły natomiast studentki. Studenci postawili sobie jasny cel – awans do najlepszej czwórki turnieju. I udało im się go zrealizować. W fazie grupowej wygrali […]