Mistrz Polski okazał się za mocny

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się przed własną publicznością pokonać Mistrza Polski. Akademicy z Kortowa ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Norbert Huber.

Porażka po pięciosetowej walce

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali pierwszej porażki podczas drugiej rundy fazy zasadniczej PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa na wyjeździe drużynie Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3.

Wyjazdowa porażka w Suwałkach

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali na zakończenie fazy zasadniczej, Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa na wyjeździe Ślepskowi Malow Suwałki 1:3.

Pierwsze zwycięstwo w Hali Urania!

Siatkarze Indykpolu AZS udanie rozpoczęli nowy rok, odnosząc pierwsze zwycięstwo w Hali Urnaia. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali lidera PlusLigi, Projekt Warszawa 3:0 Statuetkę MVP otrzymał Alan Souza.

Wciąż bez zwycięstwa w nowej Uranii

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w nowej Hali Urania. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, przegrali w ostatnim meczu w 2023 roku, z ekipą PGE GiEK Skry Bełchatów 1:3.

Świąteczna porażka w Gdańsku

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się sprawić świątecznego prezentu dla siebie i swoich kibiców. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe Treflowi Gdańsk 0:3. 

Smutne powitanie nowej Hali Urania

Indykpol AZS Olsztyn po 996 dniach wrócił do Hali Urania i… przegrał 2:3  z Bogdanką LUK Lublin. Pierwsze siatkarskie spotkanie w odnowionym obiekcie obejrzało ponad 4 tysiące kibiców. Akademicy wciąż zajmują siódme miejsce w tabeli PlusLigi.Po piątkowym koncercie i oficjalnym otwarciu obiektu, na który prawie trzy lata czekali kibice w stolicy regionu, w niedzielę przyszedł czas na sportową inaugurację. Dokładnie 996 dni minęło od ostatniego meczu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w Hali Urania. Zanim na parkiecie pojawili się zawodnicy trenera Javiera Webera, zatańczył na nim… Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”. Publiczność mogła też podsłuchać, jak fantastycznie śpiewają młode artystki ze Studia Wokalnego UWM.

Do wyjściowego składu akademików wrócili: Alan Souza i Cezary Sapiński. Argentyński szkoleniowiec postawił też od pierwszej minuty na: Szymona Jakubiszaka, Moritza Karlitzka, Nicolasa Szerszenia, Josha Tuanigę oraz Jakuba Hawryluka. Lepiej w mecz weszli goście, którzy prowadzili na początku 5:1. Ale olsztynianiom szybko udało się odrobić straty (8:8). Później spotkanie się wyrównało i do końca seta żadnej ze stron nie udało się zbudować większej przewagi. Zdecydowały zatem indywidualności. A konkretnie… Moritz Karlitzek, który asem serwisowym zapewnił gospodarzom wygraną 29:27. I kolejny raz potwierdził, że w tym elemencie jest jednym z najlepszych zawodników w PlusLidze.

W niedzielę niemiecki przyjmujący był bardzo skuteczny także w ataku. A wspierał go m.in. Alan Souza. Solidnie prezentowała się również dwójka środkowych: Jakubiszak i Sapiński. Co przełożyło się na trzypunktową przewagę w drugiej partii (13:10). Akademicy wyraźnie złapali wiart w żagle i grali swobodnie, pozwalając sobie także na niecodzienne zagrania (jak choćby kiwka Tuanigi). Dystans się zwiększał (18:14, 21:15). W końcówce LUK zbliżył się na jeden punkt (24:23), ale ostatecznie i tak wygrali olsztynianie – 25:23.

Zwycięstwo w Lubinie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali na wyjeździe KGHM Cuprum Lubin 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Nicolas Szerszeń!

Smutne pożegnanie z Iławą

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali w swoim ostatnim spotkaniu rozgrywanym w Iławie. Akademicy z Kortowa ulegli drużynie Barkom Każany Lwów 2:3. Kolejne, domowe spotkania, olsztynianie będą rozgrywać w Hali Urania.