Świetnia zabawa i maksimum frajdy – ponad 100 osób wystartowało w olsztyńskich Frajdach Miejskich, które w sobotnie przedpołudnie odbyły się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Impreza miała dodatkowego towarzysza w osobie padającego śniegu, którego w piątkowy wieczór próżno było jeszcze szukać na olsztyńskich ulicach.

 

Ten, kto w piątkowy wieczór myślał o ponurej pogodzie dnia następnego, był w sporym błędzie. Dzięki padającym śniegu od wczesnych, olsztyńskie Frajdy Miejskie na długo zostaną w pamięci wszystkich, którzy wyruszyli w specjalnie rajd po terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczestnicy rywalizowali w 10 konkurencjach, lecz najważniejsza nie była walka o punkty, lecz dobra zabawa i miłe spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Przygotowane atrakcje były okazją do wspólnej zabawy i wymagały pracy zespołowej. Zanim drużyny wyruszyły w głąb kampusu UWM, musiały rozwiązać zagadkę dotyczącą lokalnego sportu. Uczestnicy musieli także przygotować wiersz z nieznanymi wcześniej hasłami, ułożyć wieżę z kartonów czy być lepszym od Roberta Lewandowskiego na Mundialu i wykorzystać rzut karny. Najwięcej werwy wykazali jednak najmłodsi, którym nie straszny był padający śnieg – jednym z warunków wystartowania w Frajdach, był udział w drużynie osoby niepełnoletniej.

Ucieszyliśmy się, kiedy spadł śnieg, bowiem to zawsze lepsza zabawa niż w deszczu. Dzięki temu był fajny klimat, poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Z chęcią wystartujemy w kolejnej edycji, naszym dzieciom bardzo się spodobało – przyznała Alina Źróbek-Różańska.

Jej mąż Łukasz, spytany o wrażenia z sobotniej imprezy, odparł z uśmiechem na twarzy – Lepsze to niż sobotnie sprzątanie w domu.

Każdy, kto dotarł na metę, był zwycięzcą oraz otrzymał pamiątkowy medal, który wręczył Prezes OŚ AZS woj. Warmińsko-Mazurskiego – prof. Jerzy Jaroszewski. Trzy najlepsze drużyny otrzymały vouchery na sprzęt sportowy w Sportowysklep.pl. Z racji pogody nie zabrakło również ciepłych napojów oraz przekąsek, które rozgrzały zziębniętych olsztynian.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Akademickiego Związku Sportowego oraz Organizacja Środowiskowa AZS woj. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.