Konrad Bukowiecki złotym medalistą Uniwersjady!

Konrad Bukowiecki wywalczył w chińskim Chengdu złoty medal 31. Letniej Uniwersjady. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn i student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wygrał konkurs pchnięcia kulą, w swojej najlepszej próbie osiągając wynik 20 metrów i 23 centymetry. Drugie miejsce zajął Szymon Mazur.

Dla Bukowieckiego to już trzeci medal studenckiej imprezy. W 2017 roku wywalczył srebro podczas Uniwersjady w Tajpej. Dwa lata później wygrał konkurs w Neaoplu. Teraz obronił tytuł, choć obecny sezon – o czym wielokrotnie opowiadaliśmy w ostatnich miesiącach na naszej antenie – nie jest dla niego łatwy. Po pięciu miesiącach przerwy (spowodowanej m.in. kontuzją łokcia a później więzadeł krzyżowych) pierwszy w tym roku start na otwartym obiekcie zaliczył dopiero 22 lipca. W Madrycie pchnął kulę na odległość 20,20 metra. Kilka dni później zajął trzecie miejsce podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski (19,96 metra). W Gorzowie Wielkopolskim przegrał z Michałem Haratykiem i Szymonem Mazurem. Z drugim z reprezentacyjnych kolegów poleciał do Chin.

Dwaj Polacy zdominowali konkurs w Chengdu, w którym zabrakło jednak wielkich nazwisk. Mimo wszystko sukces reprezentanta klubu AZS UWM Olsztyn może cieszyć.

1. Konrad Bukowiecki (Polska): 20,23 m
2. Szymon Mazur (Polska): 19,20 m
3. Xaver Hastenrath (Niemcy): 18,69 m

Na takich imprezach liczy się medal a nie wynik. Nie jestem mega szczęśliwy, bo wiem, że mogę pchać dalej. Stać mnie na dużo więcej i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku pokażę, że da się ponad 21 metrów bez więzadeł pchać – mówił po starcie Konrad Bukowiecki.

Wypowiedzi i zdjęcia z Chin prezentujemy dzięki uprzejmości Biura Prasowego Akademickiego Związku Sportowego. Foto: Paweł Skraba