Nowy transfer Lakersów

W sezonie 2022 do drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers dołączy Alonzo Brock. Amerykański linebacker miał grać w barwach kortowskiego zespołu dwa lata temu. Niestety wówczas na przeszkodzie stanęła pandemia.

Alonzo Brock urodził się 24 stycznia 1994 roku. Ma 185 centrymetrów wzrostu i 102 kg wagi. Grał na pozycji outside linebacker (OLB – zewnętrzny linebacker) w kilku amerykańskich klubach: Atlanta Sports Academy, Kentucky State University, Detroit Cougars. Kolejne dwa sezony spędził natomiast w australijskiej drużynie Bayside Ravens. W 2020 roku przeniósł się do Polski, by reprezentować barwy Kraków Kings.

Dlaczego zdecydował się grać dla Lakersów? „To kolejna okazja, by zaprezentować się w Polsce. W klubie panuje rodzinna atmosfera. Nie mogę się już doczekać przyjazdu do Was” – mówi Alonzo. „Gram w futbol amerykański już przeszło 20 lat. Ale mam nadzieję, że i u Was nauczę się czegoś nowego. W Kraków Kings poznałem wielu wspaniałych ludzi i za nich także ściskam mocno kciuki.”

Z Alonzo Brockiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM. Posłuchajcie!