Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Olsztynie

Akademickie Mistrzostwa Polski to największe ogólnopolskie rozgrywki akademickie. W najbliższych dniach czekają nas sportowe emocje związane z piłką siatkową mężczyzn oraz kobiet.

Turniej półfinałowy mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 7-9 maja. Stolicę Warmii i Mazur reprezentować będzie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Trenerami zespołu są Grzegorz Krzan i Andrzej Grygołowicz. Spotkania w głównej mierze będą rozgrywane w hali sportowej UWM w Kortowie (ul. Prawocheńskiego 7), a kilka meczów odbędzie się także w Hali Urania (ul. Piłsudskiego 44). O awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany pod koniec maja w Krakowie, walczyć będzie 11 ekip, podzielonych na 2 grupy. W sumie zostanie rozgranych 30 spotkań.

Indykpol AZS Olsztyn będą reprezentować m.in. Mateusz Poręba czy Jakub Ciunajtis, którzy reprezentują barwy UWM Olsztyn.

Turniej półfinałowy kobiet odbędzie się w dniach 10-12 maja. Gospodarzem jest drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prowadzona przez Monikę Kobylińską. Spotkania będą rozgrywane w hali sportowej UWM w Kortowie (ul. Prawocheńskiego 7). O awans do turnieju finałowego, który zostanie również rozegrany pod koniec maja w Krakowie, walczyć będzie 10 ekip, podzielonych na 2 grupy. W sumie zostanie rozgranych 27 spotkań.

Mecze odbywać się będą bez udziału publiczności bez udziału publiczności. Organizatorzy przewidzieli transmisję ze spotkań rozgrywanych w hali w Kortowie. Będzie ona dostępna na FB turnieju półfinałowego AMP – facebook.com/polfinalamp. Pełen terminarz dostępny także na stronach internetowych: azsolsztyn.org.pl oraz indykpolazs.pl