„Szpilki” udanie zainaugurowały nowy sezon

W swoim pierwszym spotkaniu sezonu 2023/2024 w I lidze futsalu kobiet, drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała na wyjeździe aż 10:1 Ekosport Białystok.

Kortowskie „Szpilki” długo czekały na inaugurację rozgrywek. Dwa pierwsze mecze na prośbę rywalek musiały przełożyć na późniejszy termin. Olsztyńscy kibice muszą jeszcze chwilę poczekać m.in na derby Olsztyna, czyli spotkanie z młodymi zawodniczkami Akademii Sportu Stomil Olsztyn.

Piłkarki AZS UWM High Heels Olsztyn rozpoczęły nowy sezon w bardzo efektowny sposób. Na zwycięstwo 10:1 z Ekosportem złożyły się m.in. trzy bramki Natalii Łapińskiej i… cztery trafienia Anny Siwickiej. Po jednym golu dołożyły Weronika Dąbrowska, Aleksandra Kojadyńska i Julia Klonowska. Rywalki odpowiedziały tylko honorowym trafieniem Magdaleny Kalinowskiej.

Osobiście bardzo mnie cieszy, że potrafiłyśmy wykorzystać stałe fragmenty gry i naszą umiejętną grę zespołową. Nie wygrywały tylko indywidualne umiejętności, ale cała drużyna. Każda dziewczyna, która pojechała z nami, mogła zagrać w tym meczu i to jest bardzo istotne, że każda tę szansę otrzymała – podsumowała grająca trenerka AZS, Aleksandra Kojadyńska.

I dodaje: – Do Białegostoku pojechałyśmy bardzo spragnione gry. Solidnie przepracowałyśmy ten okres przygotowawczy. I myślę, że warto czekać na więcej! Nie mogę się doczekać tego, co ta drużyna zaprezentuje w tym roku! Każdy mecz będzie pełen emocji. Patrzę na to bardzo pozytywnie!”

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!