Tenisistki stołowe z UWM gotowe na awans do Ekstraklasy!

Siedemnaście zwycięstw i tylko jedna porażka – to bilans KS English Perfekt AZS UWM Olsztyn po rundzie zasadniczej debiutanckiego sezonu w I lidze tenisa stołowego kobiet. W barażowym dwumeczu o awans do Ekstraklasy w połowie maja zmierzą się z MKS-em Skarbek Tarnowskie Góry. 

34 punkty – z takim dorobkiem zamknęły zasadniczą część sezonu tenisistki stołowe z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na drugą drużyną w tabeli grupy północnej I ligi – UKS Dojlidy Białystok I – miały aż 11 punktów przewagi. To właśnie z tym klubem przegrały jedyne spotkanie.

Liderkami zespołu prowadzonego przez Michała Ogrodniczaka i Joannę Rybę są: Katarzyna Ślifirczyk (30 zwycięstw i 5 porażek) oraz Karolina Pęk (28 zwycięstw i 3 porażki). Po dziesięć zwycięskich pojedynków (ze stuprocentową skutecznością!) rozegrały: Aneta Olendzka oraz Wenwen Liu. Ponadto o ligowe punkty walczyły: Aleksandra Jarkowska, Wiktoria Wrzosek, Anita Rutkowska, Daria Duralak, Zuzanna Gapińska, Monika Pawłowska, Dominika Bogucka oraz Joanna Ryba.

„Założenia przed sezonem były takie, żeby spróbować wywalczyć miejsce 1-2. Oczekiwaliśmy, że będzie trudniej” – przyznaje trener Michał Ogrodniczak. „Zespół, który udało nam się stworzyć w tym sezonie okazał się dużo mocniejszy od pozostałych drużyn w tej lidze. Jest doświadczony a większość klubów dysponowała młodszymi zawodniczkami. „Najwięcej meczów rozegrała nasza kapitan – Katarzyna Ślifirczyk. Może ona pochwalić się medalami seniorskich mistrzostw Polski. Natomiast Karolina Pęk jest paraolimpijską i też ma wiele sukcesów n a swoim koncie” – dodaje grająca asystentka trenera Joanna Ryba. „Warto także wspomnieć o dwóch zawodniczkach przyjezdnych – Wenwen Liu z Działdowa i Anecie Olendziej, która przylatuje do nas z Hiszpanii! Jej korzenie wywodzą się z Warmii i Mazur (wcześniej też reprezentowała barwy AZS-u).”

W barażach o awans do Ekstraklasy KS English Perfect AZS UWM Olsztyn zmierzy się w połowie maja z zespołem, który zajął drugie miejsce w grupie południowej – MKS-em Skarbek Tarnowskie Góry. „To zespół, który ma za sobą bogate doświadczenie. Kilka sezonów temu występował w Ekstraklasie. W tym momencie po części złożony jest z zawodniczek młodzieżowych. W grupie południowej finalnie poradził sobie dobrze, chociaż tam rywalizacja była bardziej zacięta” – charakteryzuje rywalki Michał Ogrodniczak.

Trener zapewnia, że kortowski klub jest gotowy na awans do Ekstraligi. A Joanna Ryba dodaje, że już teraz kompletowana jest kadra na kolejny sezon. „Prowadzone są rozmowy z zawodniczkami o nowych kontraktach. W chwili obecnej nie możemy zdradzić szczegółów tych rozmów. Wiele będzie zależało od budżetu, jakim będziemy dysponować. Jesteśmy jeszcze przed rozmowami z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim i Urzędem Marszałkowskim.”

Z Joanną Rybą i Michałem Ogrodniczakiem spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Warto dodać, że o awans do I ligi walczy drugi zespół AZS-u UWM Olsztyn. Obecnie w tabeli zajmuje drugie miejsce.